Hlavní navigace

Czech On Line bojuje za rychlejší a levnější Internet

[Tisková zpráva]

Sdílet

Czech On Line bojuje za rychlejší a levnější Internet

Praha (11. června 2003) – Společnost Czech On Line trvá na své žádosti propojit se s dominantním operátorem na bázi technologie ADSL, a tím zpřístupnit zákazníkům rychlejší a levnější internet s paušálem.

Dne 5. května 2003 uplynula lhůta 90 dnů, během které měl na základě naší žádosti Český Telecom ze zákona povinnost uzavřít smlouvu o propojení na ADSL služby s Czech On Line, a.s.

Společnost Czech On Line již několik měsíců bojuje za zlepšení podmínek služeb na bázi ADSL pro koncové zákazníky. V měsíci lednu požádala jako první alternativní operátor dominantního operátora o propojení. Český Telecom žádost odmítnul a požádal regulátora o souhlas s tímto odmítnutím. Regulátor Českému Telecomu nevyhověl a přikázal pokračovat v jednáních o propojení.

„Rozhodli jsme se jít cestou vzájemné dohody vedoucí ke zkvalitnění internetu v České republice. Přesto, že zákonná lhůta vypršela, stále jsme měli snahu uzavřít smlouvu a nabídnout koncovým uživatelům ADSL v podobě, jakou žádají,“ komentuje průběh jednání Petr Kastner, Senior manažer pro regulace a vztahy společnosti Czech On Line a dále dodává, „Bohužel vzhledem k tomu, že nemáme přístup k business plánu dominantního operátora, tak kupříkladu nedokážeme s jistotou říci kdy bude ADSL přístupné ve všech místech ČR. Smlouva o propojení nám aspoň částečně umožní ovlivnit vývoj ADSL u nás. Budeme schopni nabídnout kvalitní ADSL služby za nízké, evropské ceny.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).