Hlavní navigace

Czech On Line chce pod značkou Volný poskytovat datové služby CDMA

[Tisková zpráva]

Sdílet

Czech On Line chce pod značkou VOLNÝ poskytovat datové služby CDMA

Praha, 26. březen 2004 – Společnost Czech On Line, a.s. včera požádala společnost Eurotel Praha o zpřístupnění vysokorychlostního internetu pomocí technologie CDMA na velkoobchodním základu. Datové služby založené na CDMA technologii jsou vhodným doplňkem stávajících telekomunikačních služeb Czech On Line.

Czech On Line požádala dne 5.3.2004 Český telekomunikační úřad o sdělení podmínek k získání licence pro poskytování veřejných telekomunikačních služeb na technologii CDMA v pásmu 450 MHz, avšak do této doby nedostala oficiální vyjádření. Po veřejném prohlášení předsedy ČTÚ Davida Stádníka, že licence nebude zpřístupněna jinému subjektu, podnikla Czech On Line další krok. Požádala monopolního držitele licence společnost Eurotel Praha o propojení, které by Czech On Line umožnilo prostřednictvím velkoobchodní služby poskytovat vlastní CDMA služby.

„Zdá se, že ČESKÝ TELECOM pokračuje ve zneužívání uživatelů internetu tím, že nedostatečně podporuje rozvoj ADSL. Místo toho spouští prostřednictvím své dceřinné společnosti Eurotel technologii v pásmu, ve kterém má stoprocentní a neregulovaný monopol,“ říká Charles Peake, generální ředitel Czech On Line, a dodává: „To nemůžeme připustit. VOLNÝ jako průkopník přístupu k internetu se cítí zavázán vůči svým zákazníkům a chce jim nabídnout i vlastní CDMA služby.“

O společnosti:
Společnost Czech On Line, a. s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria AG, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti. Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami Czech On Line a VOLNÝ.

VOLNÝ představuje připojení k internetu a celou řadu dalších on-line služeb určených pro koncové uživatele (B2C) – informační portál www.volny.cz, emailové služby, prostor pro umístění webových stránek a další. Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje speciální řešení dle jejich individuálních požadavků a přání. Více na www.col.cz

Pro více informací, prosím, kontaktujte:
Stanislava Beyerová, PR a tisková mluvčí Czech On Line, a.s.
tel.: +420 246 000 237, fax: +420 246 000 113, mobil: +420 737 206 085
e-mail: stanislava.be­yerova@col.cz