Hlavní navigace

Czech On Line pokračuje v investicích do bezdrátové sítě

[Tisková zpráva]

Sdílet

Czech On Line pokračuje v investicích do bezdrátové sítě

Další lokalita s dostupností vysoce kvalitního bezdrátového připojení od Czech On Line

Praha, 2. září 2004 – Kladno se stalo další lokalitou, ve které společnost Czech On Line zpřístupnila službu COL Wireless Pro. Tato služba umožňuje trvalé vysokorychlostní bezdrátové připojení k internetu v licencovaném pásmu 3,5 GHz, které je svou kvalitou srovnatelné s pevným připojením.

„Od konce minulého roku jsme zpřístupnili COL Wireless Pro už v 17 městech. Během prázdnin jsme připojili Kladno a posílili pokrytí Ústí nad Labem a Teplic,“ uvádí k rozšíření pokrytí Richard Pinc, ředitel obchodní divize Czech On Line. Celkově Czech On Line pokrývá službou COL Wireless Prahu, Říčany, Brno, Ostravu, Hradec Králové, Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Karlovy Vary, Liberec, Teplice, Sokolov, Most, Prostějov, Kladno a v závislosti na místních podmínkách i přilehlé obce v okruhu do 10 km od vysílače. Pro koho je služba určena? Službu dnes oceňují firmy a podniky všech velikostí. Je totiž cenově srovnatelná s vyšší variantou ADSL, ale kvalitativně ji převyšuje. Hlavním benefitem COL Wireless Pro je vysoká garance kvality trvalého vysokorychlostního internetu bez agregace či omezení přenosu dat. „Navíc uživateli zdarma poskytneme radiové terminály a nepožadujeme žádné zřizovací poplatky nebo jiné poplatky kromě měsíčního paušálu,“ dodává Richard Pinc.

Pro službu COL Wireless Pro Czech On Line využívá nejmodernější bezdrátové technologie Walkair a BreezeAccess OFDM. Používané technologie zaručují vysokou spolehlivost a dostupnost přístupového okruhu i v nepříznivých podmínkách. U zařízení typu OFDM dokonce nemusí být přímá viditelnost mezi vysílačem a terminálem uživatele. Přenosová rychlost se pohybuje v rozsahu 256 kbit/s až 4 Mbit/s, přičemž spojení je plně duplexní. To znamená, že komunikace běží v obou směrech (k uživateli i od uživatele) současně, a tedy výrazně rychleji. Připojení k internetu je 24 hodin denně, bez jakéhokoliv časového či datového omezení, jeho rychlost je zaručena. Stabilita připojení je výrazně lepší než u starších technologií.

Více informací o službě naleznete na www.col.cz

O společnosti Czech On Line, a.s.

Společnost Czech On Line, a.s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria, který se stal stoprocentním vlastníkem společnosti a poskytl společnosti stabilní zázemí. Společnost Czech On Line poskytuje svým zákazníkům služby pod dvěma značkami: Czech On Line a VOLNÝ.

Czech On Line (B2B) nabízí hlasové, internetové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům poskytuje cenově výhodně kombinace služeb a speciální řešení dle jejich individuálních požadavků. Více informací o službách pro firmy na www.col.cz.

VOLNÝ představuje připojení k internetu a celou řadu dalších internetových a hlasových služeb určených pro koncové uživatele (B2C) – informační portál www.volny.cz, freemailové služby VOLNÝ mail a POST.CZ, prostor pro umístění webových stránek a další.

Pro více informací kontaktujte prosím:

Stanislava Beyerová, PR & Tisková mluvčí, Czech On Line, a.s.
tel.: +420 246 000 237, fax: +420 246 000 113, mobil: +420 737 206 085
e-mail:stanisla­va.beyerova@col­.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).