Hlavní navigace

Czech On Line ukončila testování přenositelnosti čísla

[Tisková zpráva]

Sdílet

Czech On Line ukončila testování přenositelnosti čísla

Praha (21. ledna 2003) – V rámci zavádění služby Přenositelnost čísla (number portability) v České republice, společnost Czech On Line, a.s. v pátek 17.1. 2003 jako první úspěšně ukončila pilotní testování národní referenční databáze s firmou CNPAC.

Společnost CNPAC s.r.o. zřídila národní referenční databázi pro přenositelnost čísla (RNPDB). Národní referenční databáze je centralizovaný systém, který v rámci služby Přenositelnost čísla umožní účastníkům telekomunikačního provozu ponechat si jejich stávající telefonní číslo, a to při změně provozovatele sítě a při přestěhování.

CNPAC odpovídá za zajištění technického a organizačního řešení a následnou implementaci národní referenční databáze v souladu se zákonem o telekomunikacích.

Společnost Czech On Line, a. s. je předním alternativním poskytovatelem telekomunikačních služeb v České republice. Obchodní aktivity na tuzemském trhu zahájila v roce 1995. V červenci 2000 vstoupil do společnosti strategický partner Telekom Austria AG, který se stal stoprocentním vlastníkem. V současné době tvoří tým Czech On Line a.s. 140 zaměstnanců. Zákazníkům poskytuje služby pod dvěma značkami Jet2Web Czech Republic a VOLNÝ.

Jet2Web Czech Republic (B2B) nabízí internetové, hlasové a datové služby a služby s přidanou hodnotou pro střední a velké společnosti v České republice. Firemním zákazníkům může nabídnout speciální řešení dle jejich požadavků a přání. Portfolio nabízených služeb neustále rozšiřuje. Nyní jako novinku nabízí připojení v licencovaném pásmu Fixed Wireless Access (3,5 GHz).

Pod značkou VOLNÝ poskytuje připojení k internetu a celou řadu dalších služeb pro koncové uživatele (B2C). Pro tuto značku je charakteristické: snadný přístup k internetu zdarma, spolehlivé a rychlé připojení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).