Hlavní navigace

CZECHIA.COM spouští registraci domény .MOBI

[Tisková zpráva] (Brno, 26. 10. 2006) Společnost ZONER software, s.r.o. rozšířila, na stránkách svého webhostingového projektu www.czechia.com, nabídku služeb o registraci domény .mobi, která se stala první doménou, určenou pro internetové prezentace na mobilních zařízeních.

Sdílet

Doména .mobi je nová doména, určená pro internetové prezentace na mobilních zařízeních, a jejím správcem je společnost dotMobi. V květnu 2006 byla dána k registraci společnostem vlastnícím ochranou známku a působící na trhu s mobilními produkty, v červnu ostatním vlastníkům ochranných známek. Od podzimu je doména .mobi uvolněna také pro veřejnost.

Kromě běžných pravidel spojených s registrací domény musí obsah stránek splňovat závazná pravidla, určená správcem domény dotMobi, která budou pravidelně kontrolována.

Závazná pravidla tvorby stránek pro domény MOBI:

  • Stránky musí obsahovat validní kód XHTML-Mobile Profile 1.0 a vyšší, nebo podporovat mobilní zařízení.
  • Stránky musí být dostupné přes doménu druhé úrovně „nazev-domeny.mobi“, nejenom přes www.nazev-domeny.mobi.
  • V případě, že koncové mobilní zařízení nepodporuje rámce, tuto funkci na stránkách nepoužívat.

Doménu .mobi lze objednat na stránkách http://domeny­.czechia.com, bližší informace jsou pak k dispozici v rozsáhlém systému elektronické nápovědy na stránkách http://help.czechi­a.com. Seznam všech pravidel a doporučení pro správný provoz domény lze najít také na stránkách správce domény dotMobi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).