Hlavní navigace

D-Link představuje vysokorychlostní 802.11n produkty s lepší správou a zabezpečením přenosu

[Tisková zpráva] Nový unifikovaný přepínač a přístupový bod splňují rostoucí požadavky na rychlé, bezpečné a snadno rozšiřitelné bezdrátové sítě

Sdílet

Praha 7. dubna 2010 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, nabízí plně řízené unifikované 802.11n řešení pro střední a velké firmy, které chtějí snadno zvyšovat kapacitu svojí bezdrátové sítě a mít přitom vše pevně pod kontrolou. Tyto produkty navíc detekují a eliminují bezpečnostní rizika, jako jsou pirátské přístupové body, a obsahují pokročilé bezpečnostní funkce, jako je systém detekce průniku do bezdrátové sítě.

„Správa většího počtu bezdrátových přístupových bodů ekonomickým způsobem může být pro firmy opravdová noční můra,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Naším unifikovaným 802.11n řešením se snažíme vyřešit tento problém pomocí centralizace správy a také nabídkou vyššího výkonu a bezpečnosti.”

DWS-4026 je unifikovaný kabelový/bezdrátový přepínač/řadič nové generace s pokročilými funkcemi a podporou 802.11n. DWL-8600AP je nový unifikovaný bezdrátový 802.11n dvoupásmový přístupový bod. DWS-4026 dokáže řídit až 64 bezdrátových přístupových bodů. Uživatelé mohou spojit několik DWS-4026 a vytvořit skupinu přepínačů (cluster), což umožňuje síťovým administrátorům spravovat a konfigurovat všechny přepínače a přístupové body přes jednu řídící jednotku skupiny. Centralizací funkcí pro konfiguraci a správu WLAN umožňuje DWS-4026 síťovým administrátorům získat kontrolu, bezpečnost, redundanci a spolehlivost, kterou potřebují pro snadné a efektivní škálování a správu bezdrátových sítí. To pomáhá významně zjednodušit správu a snížit náklady na údržbu při rozšiřování sítě.

Unifikované přístupové řešení od D-Linku obsahuje také mnoho progresivních prvků pro zajištění robustního a centralizovaného zabezpečení, aby bylo dosaženo maximální spolehlivosti sítě. Mezi významné funkce DWS-4026 pro zajištění bezpečnosti a dostupnosti sítě patří centralizovaná správa a uplatňování provozních pravidel pro bezdrátovou mobilitu, rychlý roaming mezi přístupovými body, kontrola všech parametrů přístupových bodů, vyrovnávání zátěže a schopnost „samozotavení” sítě.

V dnešním firemním prostředí nabývají stále více na popularitě hlasové aplikace, které vyžadují vyšší propustnost sítě pro bezdrátovou komunikaci. DWS-4026 je speciálně navržen a optimalizován pro přenos hlasu prostřednictvím bezdrátové sítě pomocí funkcí, jako je například Auto-Voice VLAN. Funkce Auto-Voice VLAN vyhledává VoIP streamy a poskytuje uživatelům vyšší stupeň jejich podpory než u běžného datového provozu. Firmy s VoIP telefony mohou snadno využít výhod této služby pro vytvoření hlasově optimalizované WLAN. Další funkce Fast Roaming zajišťuje nepřetržité spolehlivé bezdrátové připojení, které je důležité pro mobilní aplikace, jako jsou Wi-Fi IP telefony nebo bezdrátové přístroje typu PDA.

Kromě všech těchto možností pro podporu bezdrátového přenosu slouží DWS-4026 také jako pokročilý L2+ PoE přepínač. Je vybaven combo SFP porty, volnými sloty pro doplňkové 10gigabitové připojení, podporou napájení přes Ethernet (Power over Ethernet) a možností připojení redundantního napájecího zdroje (RPS). DWS-4026 poskytuje lepší podporu pro optimálně fungující a stabilní 802.11n bezdrátovou síť v náročných provozních podmínkách. Tento přepínač přináší firmám také architekturu, které sjednocuje a zjednodušuje obvykle složité prostředí WLAN a snadno připravuje existující síť pro budoucí technologické upgrady.

„Firemní řešení, využívající společné nasazení zařízení D-Link DWL-8600AP a DWS-4026, je ideální volbou pro podniky a poskytovatele služeb, kteří hledají spolehlivý škálovatelný systém, který nabízí větší pokrytí pro jejich bezdrátové hlasové a datové sítě,” uvádí Aleš Pícl. „Díky možnostem komplexního řízení a pokročilým zabezpečovacím funkcím pomáhá toto ucelené řešení síťovým administrátorům také zjednodušovat správu a snižovat náklady na údržbu a zároveň zajišťovat v plné míře všechny provozně důležité požadavky.”

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.