Hlavní navigace

D-Link a Skype umožňují volání přes Internet pomocí běžného telefonu

[Tisková zpráva] Společnosti D-Link a Skype dnes představily D-Link Skype USB telefonní adaptér, který umožňuje zákazníkům používat jejich dosavadní klasické nebo bezdrátové telefony pro výhodné telefonování zdarma pomocí služby Skype.

Sdílet

D-Link Skype USB telefonní adaptér (DPH-50U) umožňuje uživatelům flexibilně přijímat volání přes běžnou telefonní linku i přes Skype pomocí stejného telefonního přístroje. Když uživatelé mluví přes klasickou telefonní linku a přijde volání přes Skype, mohou snadno přepnout a přijmout hovor ze Skype a naopak, stejně jako u obvyklé funkce přidržení hovoru.

Mezi běžnými telefonními linkami a Skype je možné navazovat také konferenční hovory. Pro větší pohodlí má D-Link Skype USB telefonní adaptér indikátory, které informují, zda hovor přichází z klasického telefonu nebo od uživatele Skype.

„My v D-Link víme, že pro digitální domácnost je důležitá především integrace a snadné použití,“ řekl Kevin Wen, prezident D-Link Europe. „Rozšířením Skype o možnost používat klasické telefony můžeme využívání výhod Skype ještě více usnadnit.“

Použití bezdrátového telefonu odpoutává uživatele při volání přes Skype od jejich počítače. Klasický telefonní přístroj navíc umožňuje uživateli využívat vestavěné funkce telefonu, například předvolbu čísel, opakované volání, vypnutí mikrofonu nebo zobrazení identifikace volajícího.

„Naším úkolem je udělat používání Skype snadné a zábavné pro všechny zákazníky“ řekl James Bilefield, viceprezident obchodního rozvoje Skype. „D-Link Skype USB telefonní adaptér dělá používání Skype pohodlnější a flexibilnější pro všechny uživatele, kteří chtějí využívat výhod našich bezplatných služeb a připojit se na Skype přes svůj klasický telefon.“

D-Link Skype USB adaptér umožňuje uživatelům:

  • Používat dosavadní běžný telefonní přístroj pro volání přes Skype
  • Přijímat hovory i volat prostřednictvím klasické telefonní linky i Skype stejným telefonem
  • Používat existující běžný telefon namísto sluchátek s mikrofonem
  • Používat bezdrátový telefon a volat volně odkudkoli z domu
  • Používat výhodné vestavěné funkce, například informování o čekajícím volání, konferenční hovory a přesměrování hovoru
  • Využívat výhod bezplatného mezinárodního volání přes Skype a mluvit s ostatními uživateli Skype kdekoli na světě zdarma

 

D-Link Skype USB telefonní adaptér je kompatibilní s PC a obsahuje dva porty RJ-11 pro připojení klasické telefonní linky a telefonu a port USB pro připojení počítače. Adaptér je napájen z počítače přes USB kabel a nepotřebuje tedy vlastní napájecí zdroj. Dodávaný software se nainstaluje během pár minut a umožňuje uživatelům snadno a kompletně využívat seznamy kontaktů Skype a funkce pro volání. D-Link Skype USB telefonní adaptér může být nakonfigurován na přesměrovávání příchozích volání ze Skype jinam, například na mobilní telefon, takže uživatelé nikdy nezmeškají hovor, ani když se vzdálí od svého počítače.

Cena a dostupnost
D-Link Skype USB telefonní adaptér (DPH-50) bude dostupný v Evropě od února 2006 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu €59.99.