Hlavní navigace

D-Link Boxee Box: Multimediální kostka pro digitální obývák

[Tisková zpráva] K dostání od ledna 2011 s lokálním obsahem

Sdílet

Praha 29. září 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, oznámila svoje plány na uvedení zařízení Boxee Box (DSM-380) v České republice na počátku příštího roku. Tento IPTV box s extravagantním designem ve tvaru černé kostky spojuje „otevřenou aplikační platformu” s funkcemi mediálního centra a prvky sociálních sítí. Připojuje se přímo k televizoru a umožňuje uživatelům rychlý a snadný přístup ke spoustě komerčních nebo individuálně naprogramovaných aplikací prostřednictvím integrovaného TV softwaru od společnosti Boxee Inc. Boxee Box dokáže pracovat s obsahem domácí sítě i s obsahem na internetu – například se sociálně-mediálními aplikacemi, jako je Facebook – a zobrazovat jej na TV, aniž by musel být připojen k stolnímu PC nebo notebooku. Pro snadné surfování z pohodlí vaší pohovky slouží dálkový ovladač s plnohodnotnou znakovou klávesnicí na zadní straně.

Boxee Box se začne prodávat v listopadu v USA, s obsahem přizpůsobeným na míru americkému trhu. Od ledna 2011 by pak měl být dostupný v České republice a vybaven lokálním obsahem. Cena očekávané novinky byla stanovena na 4 990 Kč bez DPH.

„Dnešní řešení pro domácí sítě musí být multifunkční a zároveň snadno ovladatelná,” zdůrazňuje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká Republika, Slovensko a Bulharsko. „S Boxee Box uvádíme tento trend do praxe. Lidé jej mohou používat usazeni na pohodlné sedačce ve svém obýváku například pro přístup k aplikacím, správě svých videí, hudby a fotografií nebo pro komunikaci s přáteli na Facebooku – a to vše mohou ovládat pomocí praktického dálkového ovladače. Boxee Box spojuje multimediální a internetové centrum do jediného řešení, které dláždí cestu k IPTV aplikacím budoucnosti.”

Chytrá kostka s pozoruhodnými funkcemi
Stylový Boxee Box ve tvaru kostky spojuje výkonný hardware D-Link se softwarem Boxee Inc. a nabízí mnohem více než samotná televize. Aplikace pro IPTV, hudbu, předpověď počasí, hry atd. lze stisknutím několika tlačítek snadno vyvolat přímo na televizní obrazovce prostřednictvím integrované „otevřené aplikační platformy”. Uživatelům také nic nebrání v instalaci doplňků nebo ve vytváření dalších individuálních aplikací. Mediální centrum dále umožňuje spravovat a přehrávat videa, fotografie a hudební soubory nebo přenášet obsah z webu přímo na televizor. Zvlášť atraktivní funkcí je integrace sociálně-mediálních služeb, jako jsou Facebook, Youtube a Twitter, abyste mohli snadno komunikovat se světem třeba přímo z vašeho obýváku, sdílet nejnovější zprávy a informace a nebyli přitom vázáni na připojení ke stolnímu PC nebo notebooku.

Dálkový ovladač s QWERTY klávesnicí na zadní straně a intuitivní uživatelské rozhraní zajistí všem členům rodiny snadný přístup k opravdu všestranné multimediální zábavě.

Od „H“ jako „HDMI” po „W” jako „Wireless N”
Kromě mnoha možností přenosu obsahu překvapí Boxee Box také další výbavou. Je postaven na výkonném čipu Intel CE4100 a umožňuje kabelové ethernetové i rychlé bezdrátové 802.11n (Wireless N) připojení. To zaručuje plynulé přehrávání a streamování HD obsahu s rozlišením až 1080p. Boxee Box má také dva USB porty, pro připojení externího úložiště dat, a HDMI port pro moderní televizory s velkou obrazovkou. K dispozici jsou také samostatné zvukové výstupy (digitální a analogové) pro připojení externího zvukového systému. Možnosti připojení završuje vestavěný slot pro SD kartu.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).