Hlavní navigace

D-Link mezi 100 nejúspěšnějšími IT společnostmi pro rok 2007

[Tisková zpráva] Praha, 9. července 2007 — Společnost D-Link, poskytovatel síťových řešení pro firmy i běžné zákazníky, dnes oznámila, že byla zařazena do žebříčku „Info Tech 100“ sestaveného časopisem BusinessWeek z nejlepších IT firem celého světa. BusinessWeek je vysoce uznávané a respektované periodikum, zabývající se podnikáním, a toto hodnocení vyšlo v jeho aktuálním čísle z 2. července 2007.

Doba čtení: 1 minuta

Aby byla společnost zařazena do tohoto žebříčku, musí splnit přísná kritéria stanovená časopisem BusinessWeek, mimo jiné zisk více než 300 milionů US dolarů. Původních 500 společností bylo rozděleno do 8 samostatných kategorií, jako např. software, polovodiče nebo počítače a příslušenství. Vyřazeny byly pak ty společnosti, kterým klesla hodnota akcií o více než 75 %, poklesly prodeje nebo vyvstaly otázky ohledně jejich budoucnosti. Zbývající společnosti byly seřazeny podle návratnosti investic do majetku a akcií, růstu výnosů a podle celkového výnosu.

Společným tématem letošního žebříčku „Info Tech 100“ byla neustálá inovace. Pro mnoho společností, které se dostaly na tento seznam, byly často klíčovými faktory udržování a posilování jejich prestiže a uzpůsobení nabídky potřebám zákazníka. Dalšími faktory byly např. schopnost pronikat do nových oborů podnikání a rychle rozšiřovat svůj podíl v nových oblastech trhu.

„Zařazení společnosti D-Link do žebříčku 100 nejlepších IT firem časopisu BusinessWeek považujeme za velký úspěch,“ řekl Kevin Wen, prezident evropské divize společnosti D-Link. „Tato pocta je výsledkem spousty energie a investic, které společnost D-Link vkládá do svých produktů, čímž chrání své pozice na trhu. Ukazuje také značný pokrok společnosti D-Link ve vývoji řešení pro podnikový sektor.“

Společnost D-Link byla nejen zařazena mezi 100 nejúspěšnějších společností zabývajících se informačními technologiemi, ale umístila se dokonce na 9. místě z hlediska výnosů akcionářů. Návratnost investic do akcií společnosti D-Link byla za poslední rok 99,6% (k datu 31.května 2007).

Celý článek o žebříčku „Info Tech 100“ pro rok 2007 je k dispozici na stránkách http://www.bu­sinessweek.com.