Hlavní navigace

D-LINK NA CeBITU 2008

[Tisková zpráva] D-Link na stánku D71 v hale 13 představí nové produkty řad Wireless N, Green Ethernet a digitální domácnost. Odborné diskuze o aktuálních tématech budou pořádány v „Infotainmentové zóně“.

Sdílet

Praha, 14. února 2008 — Podle hesla „Poznávejte sítě – diskutujte možnosti“, představí D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, na letošním veletrhu CeBIT, konaném od 4. do 9. března 2008, mnoho různých produktů pro firemní a domácí sítě. Na svém stánku o rozloze 500 m2 v hale č. 13 představí lídr trhu v oboru Wireless N produktů poprvé nový dvoupásmový přístupový bod (DAP-2553) vybavený technologií 802.11n. Kromě toho D-Link pokračuje ve vývoji produktů pro Green Ethernet a doplňuje svoje portfolio energeticky úsporných přepínačů.

Vedle prezentace nejnovějších řešení zve D-Link návštěvníky do Infotainmentové (informačně-zábavné) zóny, kde najdou panely nezávislých odborníků, kontroverzní diskuze a také rozhovory a workshopy na aktuální témata, jakými jsou například energetická účinnost, složitost zařízení a počítačové kriminalita. Mezi nejzajímavější akce patří vystoupení zkušených hackerů, kteří budou mluvit od svých zkušenostech se současnými bezpečnostními standardy a umožní bezprostřední seznámení s hackingem počítačů.

WLAN pro profesionální podnikání
D-Link, jako přední výrobce Wireless N produktů, vystavuje poprvé dvoupásmový přístupový bod DAP-2553, který využívá frekvence v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. Zařízení umožňuje uživatelům přepínat frekvence a podle potřeby přecházet na méně používané a stabilnější 5GHz pásmo. Kromě toho představuje společnost koncepční studii dvoupásmového směrovače DIR-855 s vestavěným OLED displejem (Organic Light Emitting Device), který umožní zjišťování nastavení a dalších informací přímo na zařízení bez použití síťového připojení.

Vystavené přístupové body DWL-3500AP a DWL-8500AP představují součást unifikovaného řešení pro firemní WLAN, do kterého patří také bezdrátový přepínač DWS-3024. Výhodou je, že tyto přístupové body mohou pracovat jako samostatná zařízení bez přepínače a po upgradu firmwaru mohou být integrovány do architektury s bezdrátovým přepínačem.

Novinky pro firemní segment – Green Ethernet a podpora NAP
V oblasti přepínačů má D-Link ještě mnoho dalších novinek: Výrobce rozšíří svoji řadu Green Ethernet o neřiditelné modely s 16 a 24 porty a také o řiditelné Smart gigabitové přepínače s až 48 porty. Výsledkem strategického spojenectví se společností Microsoft je, že mnoho přepínačů, například z řady DGS-3600, bude v budoucnu podporovat technologii NAP (Network Access Protection) od Microsoftu. Implementovaný mechanizmus pro přístup k síti poskytne vyšší stupeň zabezpečení pro začlenění nových klientů do sítě.

Digitální domácnost pro každého
V oblasti digitální domácnosti představuje D-Link na CeBITu 2008 vše kolem bezdrátového USB, adaptérů Powerline a přehrávačů médií. Společnost představuje první zařízení vybavená technologií UWB (Ultra Wideband). Například startovací sada DUB-9240 umožňuje bezdrátový přenos obrázků a videozáznamů z digitálního fotoaparátu do přehrávače médií, TV nebo tiskárny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).