Hlavní navigace

D-Link nabízí svoje úložiště dat na 2 pevné disky, připravené k okamžitému použití

[Tisková zpráva] Nyní s nainstalovanými 1 nebo 2 1TB disky

Sdílet

Praha 14. dubna 2009 – D-Link, přední výrobce end-to-end síťových a komunikačních řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje další krok pro usnadnění ukládání dat pomocí svého integrovaného řešení. Síťové úložiště dat od D-Link se dvěma diskovými sloty (DNS-323) bude nyní dodáváno s předformátovaným jedním 1TB pevným diskem (DNS-323–1TB) nebo dvěma 1TB pevnými disky (DNS-323–2TB). Řešení je určeno pro zákazníky, kteří potřebují větší paměťovou kapacitu pro svoje data.

Tyto nové sady byly vytvořeny s ohledem na pohodlí zákazníků. Nainstalováním předformátovaných disků provede D-Link sám všechny přípravné práce. Zákazník si pak může vybrat v obchodě tento produkt s vědomím, že obsahuje vše potřebné spolu se zárukou výrobce. Stačí jej přinést domů, připojit a poté okamžitě bez problémů používat.

„Víme, že zákazníci požadují výkonné produkty, u kterých nebudou muset strávit spoustu času jejich instalací a konfigurací,“ vysvětluje Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Proto odpovídáme na tento požadavek řešením pro ukládání dat, které je připraveno k okamžitému použití. Naše oceňované síťové úložiště dat s nainstalovanými velkokapacitními disky umožní lidem okamžitě začít sdílet, ukládat a zálohovat cenné soubory.“

Disky v obou verzích, 1TB i 2TB, jsou výrobcem předkonfigurovány jako samostatné jednotky. Hned po nainstalování umožní DNS-323–1TB i 2TB sdílení souborů v síti, například dokumentů, hudby, fotografií nebo videa. Hudbu je možné přehrávat přímo z úložiště dat díky vestavěnému iTunes serveru. Pro streamování obsahu do kompatibilních přehrávačů médií je možné použít UPnP AV mediální server a pomocí vestavěného FTP serveru je možné přistupovat k souborům na dálku odkudkoli a kdykoli přes internet.

Zařízení DNS-323–2TB, obsahující 2 pevné disky, je navíc možné překonfigurovat na RAID 1, kdy jsou data automaticky zrcadlena z jednoho disku na druhý. Uživatelé si mohou vybrat tento režim, aby měli v případě, že jeden z pevných disků náhodou selže, cenné soubory stále k dispozici na druhém disku. Díky této plné redundanci proto nemusejí mít žádné obavy ze ztráty dat.