Hlavní navigace

D-Link jako první firma nabízí test CAPTCHA u svých směrovačů pro domácnosti

[Tisková zpráva] D-Link pomáhá uživatelům s ochranou proti útokům červů a virů

Sdílet

PRAHA 19. KVĚTNA 2009 – D-Link, přední výrobce end-to-end síťových a komunikačních řešení pro firmy i domácnosti, se stal první firmou na světě, které přidala do svých domácích směrovačů test CAPTCHA, který zvyšuje úroveň zabezpečení uživatelů. Díky ochraně, kterou poskytuje grafická autentizační technologie CAPTCHA, mohou teď majitelé směrovačů od D-Linku využívat internetové služby s mnohem menším rizikem, že se stanou obětí počítačových hackerů.

CAPTCHA (zkratka vzniklá z názvu „Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart“ neboli „Plně automatický obecný Turingův test pro rozlišení počítačů a lidí“) je test, který vyžaduje od uživatele nějakou odezvu (například správné přepsání zdeformovaných znaků z obrázku), podle které se dá poznat, že tato odezva není generována počítačem, ale je zadána lidskou rukou.

Implementací testu CAPTCHA jako přídavného bezpečnostního opatření na svých oblíbených směrovačích pro domácnosti a malé kanceláře se D-Link snaží zabránit nynějšímu nárůstu internetových útoků, vedených prostřednictvím některých tzv. „trojských koní“, které si uživatelé nevědomky stáhnou z internetu do svého počítače. Tyto trojské koně pak zaútočí na směrovač uživatele a změní jeho DNS záznamy tak, aby byl veškerý provoz veden přes síť útočníka, který tak může například zachycovat hesla, čísla účtů a jiné citlivé informace z napadené sítě.

Díky testu CAPTCHA, který působí jako ochrana při přístupu ke konfiguraci směrovače, jsou nyní směrovače D-Linku lépe vybaveny proti útokům červů a virů a uživateli tak poskytují dodatečnou ochranu při práci s internetem.

Funkce CAPTCHA je nyní k dispozici na bezdrátovém směrovači D-Link DIR-685. Brzy ji bude možné využívat také u modelů DIR-615, DIR-635, DIR-655, DIR-825 a DIR-855. Informace o nových updatech najdete na internetových stránkách společnosti D-Link na adrese http://www.dlin­k.cz/.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.