Hlavní navigace

D-Link - Nová tvář ve vedení

[Tisková zpráva] Dave Smith nastupuje do D-Link Europe jako viceprezident oddělení podnikových řešení pro posílení růstu firemního sektoru

Sdílet

Praha, 20. listopadu 2007 – Společnost D-Link, přední výrobce a dodavatel end-to-end síťových řešení pro podniky i domácnosti, dnes oznámila jmenování nového vedoucího pracovníka svého evropského manažerského týmu. Dave Smith nastupuje do D-Link Europe jako viceprezident oddělení Business Solutions. Jeho působištěm bude evropské ústředí D-Link v Londýně.

Náplní Smithovi práce bude zaměřovat se na existující i vznikající trhy. Těsně spolupracovat s týmy firemních řešení D-Link v celé východní i západní Evropě, aby dále posílil rozšiřování firemních řešení D-Link mezi podnikové zákazníky.

Před nástupem do D-Link pracoval Smith jako hlavní viceprezident marketingu ve Swyx Solutions, kde řídil obchodní operace po celém světě. Během svého působení ve Swyx se Smith zabýval přípravou a realizací marketingové strategie, která vedla během dvou let ke ztrojnásobení obchodu Swyx v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) a k dosažení vedoucí pozice Swyx v segmentu IP telefonie pro malé a střední podniky (SME).

Před příchodem do Swyx byl Smith ředitelem marketingu EMEA v Cisco Systéme. Během práce pro tuto společnost zastával různé vedoucí funkce v organizaci marketingu a produkce, které se týkaly dodávek produktů Cisco na trhy v regionu EMEA. Než začal pracovat v Cisco, byl Smith zaměstnán 11 let v Nortel Networks, kde zastával různé řídící technické a marketingové pozice v rámci EMEA.

Smith obdržel Honours degree v oboru Electronic Engineering na Bradford University a Masters Degree na Reading University.

Kevin Wen, prezident D-Link Europe, ke jmenování Smithe řekl: „Dave přináší do D-Link svoje znalosti a zkušenosti, aby rozvinul a posílil trh firemních produktů D-Link v Evropě. Jsem přesvědčen, že jeho prokázané manažerské schopnosti a znalost trhu ve spojení s oceňovanými firemními řešeními D-Link zajistí nový růst obchodních příležitostí pro naši společnost.“

V rozhovoru o svém jmenování Smith řekl: „Příchod do D-Link je pro mě vzrušující životní událostí. Výkonná firemní řešení této společnosti, například její řada přepínačů xStack a zabezpečovací řešení NetDefend, umožňují nasazení inteligentní podnikové síťové infrastruktury poskytující vyšší provozní výkon za nižší cenu. Se svým rozsáhlým portfoliem průmyslem uznávaných síťových řešení má D-Link silnou výchozí pozici pro intenzivnější zaměření na evropské podnikové trhy.“