Hlavní navigace

D-LINK OHLAŠUJE 200MB/S ŘEŠENÍ PRO SÍŤOVÉ APLIKACE PŘES ELEKTRICKÉ ROZVODY V DIGITÁLNÍ DOMÁCNOSTI

[Tisková zpráva] Londýn, 28. června 2006 — Společnost D-Link předvedla 200Mb/s adaptér a sadu pro ethernetovou síť přes elektrické rozvody (Powerline Ethernet), které umožňují uživatelům v digitální domácnosti využít existující elektrické vedení pro rozšíření svojí domácí sítě.

Sdílet

Pomocí nových Powerline Ethernet adaptérů D-Link je možné snadno přidat k domácí počítačové síti jakékoli ethernetové zařízení. Tato technologie se ideálně hodí pro novou generaci aplikací, například přenos videa s velkým rozlišením, sdílení hudby a on-line hraní her.

Sada D-Link Powerline Ethernet Adapter Kit (DHP-301) obsahuje dva adaptéry (DHP-300), jeden ethernetový kabel a instalační CD. Pro toto zařízení nepotřebujete žádné nové kabely, protože využívá běžného elektrického rozvodu v domácnosti a všudypřítomných elektrických zásuvek.

„Uvedením našeho adaptéru a sady pro Ethernet přes elektrické rozvody usnadňujeme zákazníkům využití výhod opravdové digitální domácnosti, zařízené pro sledování přenosu videa s velkým rozlišeným, on-line hraní a další aplikace,“ řekl AJ Wang, vedoucí technických služeb D-Link. „Tato technologie je rychlá, neobyčejně snadno použitelná a je přirozeným doplňkem našich oblíbených kabelových a bezdrátových domácích síťových řešení pro přenos dat do takových míst v domě, kam je obtížné zavést ethernetový kabel, nebo kde nelze dosáhnout dostatečně silného bezdrátového signálu.“

Připojení k domácí síti vyžaduje pouhé připojení jednoho adaptéru ke směrovači a druhého adaptéru k zařízení s ethernetovým portem, jako je osobní počítač, televizor s velkým rozlišením (HDTV), digitální videorekordér, herní konzola, tiskový server nebo některý z rodiny oceněných přehrávačů médií D-Link MediaLounge.

Powerline je technologie „bez přidávání drátů“, která je rychlou a cenově výhodnou alternativou k tradičním ethernetovým instalacím, které vyžadují kabely s kroucenými páry vodičů, aby bylo možné propojit PC přímo nebo přes rozbočovače, přepínače nebo směrovače. Instalace nových kabelů z místnosti do místnosti může být nákladná, komplikovaná nebo dokonce nemožná, zvláště při nutnosti prorážet otvory do zdí a stropů.

Network World, přední zpravodaj v oboru sítí, uvedl:

Produkty Powerline jsou připraveny k „rozjezdu“, protože rychlosti přenosu jsou vyšší než kdykoli předtím, kabelové ethernetové produkty se automaticky konfigurují, snadno používají a jsou celkově výhodné. Podle organizace Consumer Electronics Association má průměrný dům 44 elektrických zásuvek a většina domácích síťových zařízení je stacionární, blízko elektrické zásuvky a potřebuje velkou šířku pásma.