Hlavní navigace

D-Link PGS: umění hry!

[Tisková zpráva] Praha, 22. května 2008 - Společnost D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje spojení sil nejznámějších polských herních týmů Wilda D-Link a PGS Gaming a vznik nejlépe organizovaného a nejsilnějšího profesionálního e-sportovního týmu. Hlavním cílem týmu je dobýt evropský prostor elektronických sportů. Nový tým s názvem D-Link PGS se představil během akce Electronic Sports World Cup 2008, pořádané v polské Poznani.

Sdílet

Sloučení dvou multiklanů patří mezi nejvýznamnější události v historii e-sportů ve východní Evropě. Svoje síly spojily dva týmy, dosahující velkých úspěchů v Polsku i na mezinárodním poli, které byly ještě včera soupeři. Hlavním cílem pro téměř 100 hráčů z týmu D-Link PGS je probojovat si postup na špičku evropské scény elektronických sportů. Mezi největší aktiva týmu patří nejlepší polští hráči, angažovaní sponzoři a profesionální a zkušený management.

Nový tým povedou manažeři z obou skupin. Tomasz Lukas je hlavním manažerem D-Link PGS, Maciej Sliwinski se stal hlavním redaktorem webových stránek a Marcin Sieczkowski má na starosti kontakty se sportovní scénou. Maciej Lukas – tvůrce loga, maskota a image týmu – bude spravovat webové stránky.

Tým se skládá z hráčů, kteří soutěží v devíti nejpopulárnějších hrách: Call of Duty 4, Counter Strike 1.6 pro ženy, Defense of the Ancients, FIFA 2008, Need For Speed Pro Street, Pro Evolution Soccer 2008, Quake 3, TrackMania Nations a Warcraft 3. Profesionální hráči D-Link PGS pocházejí převážně z Polska, několik je jich však také z Německa, Nizozemí, Švédska, Chorvatska a USA.

„Nový tým znamená novou, zatím nevídanou sílu na e-sportovní scéně. Dosud neměla žádná skupina z východní Evropy tak rozsáhlé organizační možnosti a tak velký počet členů sdílejících společnou vášeň, dosahujících špičkových výsledků a prokazujících velké zkušenosti navzdory poměrně krátké historii e-sportovní scény v Polsku,” říká Marcin Sieczkowski. „Naše sloučení je výsledkem dohody našich sponzorů, kteří zajišťují perfektní zázemí pro náš sportovní růst.”

Hlavním sponzorem nového týmu je D-Link. Je to jeden ze světových výrobců síťového hardwaru a dosud byl hlavním sponzorem předchozího týmu Wilda D-Link. Společnost poskytuje finanční podporu, která zahrnuje prostředky na rozvoj týmu a účast na mezinárodních soutěžích. Spolu s D-Link podporují tým také společnosti Pentagram, Razer, Multimo a Clanserver4u.

Mariusz Piaseczny, PR manažer D-Link pro východní Evropu, vysvětluje, že pro jeho společnost je sponzorování týmu, usilujícího o dobytí evropské herní scény, přirozeným krokem. „Rozhodnutí o sloučení bylo převážně výsledkem dohody sponzorů, kteří si uvědomují, že takových ambiciózních sportovních cílů lze dosáhnout jen prostřednictvím týmové práce. Úkol je jasný – chceme být jedním z nejlepších týmů v Evropě. Nové kvality našeho týmu však nebudou spočívat jen ve sportovních výkonech. Jde také o nový přístup k vytváření image týmu a marketingu e-sportů.”