Hlavní navigace

D-Link podporuje revoluci v promítání filmů

[Tisková zpráva] Vybavení páteřní sítě pro rozvoj digitálních kin v Evropě bude zajišťovat společnosti D-Link.

Sdílet

Praha, 11. září 2008 – D-Link, výrobce end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznamuje, že společnost Arts Alliance Media (AAM), jeden z předních evropských poskytovatelů služeb v oboru distribuce digitálních filmů, si vybrala D-Link jako dodavatele síťové infrastruktury pro všechna digitální kina, která budou zřizována AAM. Smlouva umožní přechod dosavadních kin v Evropě na plně digitální promítání, které poskytne filmovým divákům ty nejlepší filmové zážitky.

D-Link bude zásobovat a podporovat AAM prakticky v celém evropském regionu. Síť je budována ve 12 zemích a během následujících 3 let má být pro digitálním promítání vybaveno kolem 7000 kinosálů. Tato spolupráce bude uskutečněna za pomoci distribučního partnera, kterým je divize Azlan distribuční společnosti Tech Data Europe.

AAM je první společností v Evropě, která má zajištěné dlouhodobé smlouvy na digitální promítání filmů se společnostmi Twentieth Century Fox, Universal Pictures International, Paramount Pictures International, Walt Disney Studios International a Sony Pictures Releasing International. Tyto smlouvy umožní zavést digitální promítání během několika let až do 7000 promítacích sálů. Ve Spojeném království již AAM dokončila projekt „Digital Screen Network“ pro britskou organizaci UK Film Council, jehož výsledkem bylo zřízení 240 digitálních kin po celé zemi.

Hlavními faktory, které AAM při výběru dodavatele zvažovala, byly spolehlivost a obchodní kapacity D-Linku. Jeho přístup k zákaznické podpoře, vyjádřený heslem „Uvažovat globálně, jednat lokálně“. Bezesporu také skutečnost, že je považován za důvěryhodnou globální značku.

Richard Phillips, viceprezident pro technické operace v Arts Alliance Media, vysvětluje: „Přepínače D-Link poskytují špičkové parametry a spolehlivost za velmi příznivou cenu. Praktické zkoušky s mnoha produkty od předních síťových výrobců prokázaly robustnost a rozsáhlé možnosti správy produktů od D-Linku. Kromě toho jsou naše instalace digitálních kin dlouhodobými kontrakty. D-Link svým produktům natolik důvěřuje, že nám poskytl záruky, které přesahují náš požadavek na minimální průměrnou dobu trvání 10 let – to pro nás bylo samo o sobě velmi důležité. Projevili tak ochotu spolupracovat s námi jako opravdový partner a ne pouhý dodavatel.“

Síťové řešení dodávané společností D-Link zahrnuje gigabitové L3 přepínače DGS-3627 s 24 porty a 10Gb/s uplinky, gigabitové L2 přepínače DGS-3427 s 24 porty a zabezpečovací gigabitové L2 přepínače DGS-3200–10. DGS-3427 a DGS-3627 patří do rodiny gigabitových přepínačů D-Link xStack, která představuje kombinaci špičkového výkonu a robustního zabezpečení s možnostmi univerzální správy, škálovatelnosti a flexibilního nasazení.

DGS-3427 je používán jako řiditelný přepínač, zajišťující hlavní komunikační spojení mezi všemi projektory a centrálním zařízením. To je u každého projektoru podporováno přepínačem DGS-3200–10. L3 přepínač DGS-3627 se používá pro správu mediálního obsahu. Rychle distribuuje obsah do každého digitálního projektoru z centrálního knihovního serveru, který je připojen přes 10Gb/s rozhraní.

Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Čeká republika, řekl: „To, že byl D-Link vybrán společností AAM pro tuto aplikaci, svědčí o spolehlivosti, výkonnosti a prvotřídní podpoře, kterou D-Link poskytuje a kterou by zákazník od lídra síťového trhu očekával. Velmi se těšíme na to, jak projekt digitálního kina revolučním způsobem změní provozování kin v Evropě, a na těsnou spolupráci s AAM při zajišťování úspěšného rozvoje tohoto projektu během příštích let.“

Pro zajištění podpory a dodávek vybavení od D-Linku pro AAM byl vybrán Azlan, který je divizí pro distribuci firemních síťových řešení ve společnosti Tech Data. Pal Croft, Business Development Manager pro Evropu, ve svém komentáři za Azlan řekl: „Partnerství mezi společnostmi Arts Alliance Media a D-Link je významným krokem vpřed směrem k rozvoji digitálního promítání podle specifikací DCI (Digital Cinema Initiatives) v Evropě a jsme rádi, že se můžeme spolu s D-Link Europe a Arts Alliance Media na podpoře tohoto rozvoje podílet. Díky naší celoevropské distribuční síti a špičkové logistické podpoře dokážeme poskytovat na míru upravené logistické služby, abychom pomohli D-Linku splnit všechny požadavky specializovaných dodavatelů audiovizuálních řešení a technologického zázemí.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).