Hlavní navigace

D-Link pokračuje v zavádění průkopnické úsporné síťové technologie

[Tisková zpráva] Špičková řada DGS-3200 z vlajkového portfolia přepínačů D-Link je nyní vybavena ekologickými funkcemi.

Sdílet

Praha 24. září 2009 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, představuje řadu xStack DGS-3200, která je součástí jeho rostoucího portfolia energeticky úsporných „Green“ síťových přepínačů. Přepínače řady DGS-3200 jsou gigabitové řiditelné L2 přepínače, které jsou dodávány v provedení s 8 nebo 24 porty, a jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny D-Link xStack.

D-Link si udržuje vedoucí pozici ve vývoji inovativních a úsporných technologií, které neomezují provozní výkon ani funkčnost zařízení. Řada DGS-3200 obsahuje technologii D-Link Green, která zahrnuje nejprogresivnější funkce pro úsporu energie. Přepínače mají úsporný režim, který automaticky odpojí napájení portů, jež nejsou připojeny k aktivnímu síťovému zařízení. Stejná technologie dokáže také detekovat délku kabelu mezi portem přepínače a připojeným koncovým zařízením a podle toho regulovat energii potřebnou pro přenos signálu. Spojením účinku těchto funkcí se sníží spotřeba energie a vyzařování tepla.

„Zavedení těchto xStack Green Ethernet přepínačů dokazuje úsilí společnosti D-Link poskytovat firmám všech typů a velikostí dostupná řešení, která jim pomohou snížit výdaje na IT a dopad na životní prostředí,” říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link. „Tyto nejnovější přepínače jsou dobrou volbou pro všechny organizace, které chtějí aktivně reagovat na stoupající ceny energií a zapojit se do místních programů pro snižování emisí uhlíku.”

Přepínač DGS-3200–10 má 8 gigabitových portů a 2 SFP porty, je vestavěn do kompaktního 11" pouzdra pro montáž do racku, neobsahuje ventilátor a vyzařuje méně tepla a je méně hlučný než jiné srovnatelné přepínače. Je proto ideální pro kancelářské prostředí, kde se dbá na dodržování nízké úrovně hluku. DGS-3200–24 má 20 gigabitových portů se 4 SFP porty a je vybaven funkcí inteligentního chlazení pomocí dvou regulovaných ventilátorů, které běží normálně jen nízkou rychlostí.

Řada DGS-3200 zlepšuje zabezpečení sítě díky spojení funkcí pro zabezpečení koncového bodu i síťové brány a poskytuje tak kompletní end-to-end bezpečnostní řešení. Toto integrované bezpečnostní řešení kombinuje přepínače, firewally a bezdrátovou LAN s jednotnou správou rizik pro komplexní správu zabezpečení od okrajů až po jádro sítě.

Sjednocené bezpečnostní řešení D-Link podporuje také kontrolu přístupu a ochranu sítě v reálném čase pomocí Microsoft NAP (Network Access Protection) nebo D-Link ZoneDefense. Technologie ZoneDefense umožňuje firmám integrovat jejich přepínače s firewallem řady D-Link NetDefend a získat tak komplexní proaktivní bezpečnostní architekturu.

Řada DGS-3200 podporuje protokol IPv4 i IPv6, aby vyhověla stále rostoucím požadavkům na větší adresový prostor. IPv6 zjednodušuje a urychluje konfiguraci sítě a snižuje také náklady na implementaci. DGS-3200–10 i DGS-3200–24 jsou oba na seznamu přepínačů schválených pro IPv6 Phase-2. Pokud byste se chtěli dozvědět více o programu udělování loga IPv6 Ready, podívejte se na http://www.ip­v6ready.org/?pa­ge=about.

Pro více informací o společnosti D-Link a jejího „Green“ produktového portfolia, prosím, navštivte www.dlink.cz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).