Hlavní navigace

D-Link představuje 2 přírůstky do rodiny širokopásmových směrovačů

[Tisková zpráva] Praha 2. listopadu 2006 – Společnost D-Link uvedla na trh širokopásmové ethernetové směrovače DIR-100 a DIR-120 pro sdílení sítě v domácnosti nebo v malé kanceláři. Obě zařízení podporují funkci Quality of Service (QoS), což umožňuje přidělení priority provozům citlivým na zpoždění jako je např. internetová telefonie.

Sdílet

Jak DIR-120 tak DIR-100 poskytují firewallovou ochranu proti zákeřným útokům z internetu. Pro kontrolu přístupu filtrují pakety podle čísla portu a zdrojových resp. cílových MAC/IP adres. Pomocí funkce mapování virtuálního serveru mohou být směrovače nastaveny tak, aby umožnili vybraným aplikacím, například FTP nebo různým hrám, sdílet stejnou veřejnou internetovou adresu a chránit přitom servery a pracovní stanice před hackery. Pro vytvoření domácího nebo firemního webového serveru a jeho zpřístupnění zvenčí je možno nakonfigurovat libovolný z vestavěných LAN portů jako DMZ (demilitarizovaný) port. Samozřejmostí je rodičovská kontrola, umožňující rodičům a správcům sítě blokovat nežádoucí webové stránky a povolovat přístup k internetu podle časového rozvrhu. DIR-120 je navíc vybaven USB portem pro sdílení tiskárny.

Spolu s oběma směrovači je dodáván D-Link Click’n‘Connect (DCC), intuitivní softwarový průvodce spouštěný přímo z přiloženého CD-ROM, pomáhá nainstalovat a nakonfigurovat zařízení, aniž jsou potřebné předchozí odborné znalosti. DIR-100 již obsahuje tuto funkci i v češtině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).