Hlavní navigace

D-Link představuje centrální servisní router pro střední firmy

[Tisková zpráva] Nový router D-Link DSR-1000N přináší optimální kombinaci firemního firewallu s VPN, bezdrátové WiFi sítě a možnosti zálohovaného připojení přes mobilní 3G síť

Sdílet

Praha 28. února 2011 – D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, představuje nový produkt v kategorii podnikových servisních směrovačů – D-Link DSR-1000N. Je vybavený dvoupásmovou WiFi sítí typu N, šifrovaným přístupem přes IPSec VPN, ochranou proti průniku do firemní sítě, vyvažováním zátěže a USB porty pro možnost zálohovaného připojení přes 3G síť mobilního operátora. D-Link tak přichází trh s firemním routerem, který je schopen komplexně zajistit síťové potřeby většiny firem do velikosti 50 zaměstnanců.

 

„Technologická revoluce v podobě 3G mobilních sítí, IPv6, konvergence WiFi a bezpečnostních řešení či požadavků na řízení kapacity sítě si vyžádala nový přístup k řízení síťového provozu a jeho posun na úroveň tzv. unifikovaných servisních routerů,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link pro Českou republiku, Slovensko a Bulharsko.

 

„Tento nový model přichází do dané kategorie s několika novinkami, které v dané kombinaci nemají u konkurence srovnání a musejí je řešit dalšími zařízeními. V případě servisního routeru DSR-1000N získá zákazník vše v jednom,“ dodává A.Pícl.

Stručný  přehled hlavních parametrů  routeru DSR-1000N:

 • 6× gigabitových portů (4× LAN, 2× WAN)
 • 2× USB porty
 • Dvoupásmová WiFi síť s podporou mnoha SSID
 • Hybridní šifrované spojení VPN – IPSec/SSL VPN
 • Podpora IPv6
 • Aktualizovaná ochrana proti průniku do sítě
 • Firewall
 • Kompatibilní s SNMP v3
 • Intuitivní webové rozhraní s průvodcem nastavení
 • Podpora virtuálních LAN sítí
 • Řízení QoS
 • WLAN kalendář pro vypínání WiFi sítě v době nečinnosti a Green Ethernet k optimalizaci napájení síťových linek
 • Možnost montáže do 11’’ racku (montážní přípravky jsou součástí balení)
 
 

Centrum síťových potřeb malých a středních firem 

Servisní router D-Link DSR-1000N je připraven tvořit základ firemní sítě a zajistit uživatelům neustálé připojení k internetu. Díky dvěma WAN portům lze zajistit připojení ke dvěma nezávislým poskytovatelům internetového připojení. V případě, že by došlo k výpadku obou těchto spojení, je DSR-1000N připraven nahradit komunikaci přes záložní 3G USB modem vsunutý do jednoho z dvou USB portů. Druhý z nich je pak možný využít pro připojení tiskárny a její sdílení v rámci sítě, nebo k připojení USB disku a sdílení úložného prostoru.

 

Pro bezpečné  spojení vzdálených uživatelů a poboček s firemními daty slouží integrovaná VPN brána, která je zajištěna silnou hardwarovou autentifikací a šifrovanou komunikací na bázi IPSec nebo SSL VPN. S pomocí řízení zátěže je také možné rozdělit vytížení jednotlivých linek a garantovat požadovanou šířku pásma pro všechny síťové služby a uživatele. Ochranu sítě pak zajišťuje automaticky aktualizovaný systém IPS (Intrusion Prevension System), který zabezpečuje firemní síť před přetížením a aktuálními útoky z internetu. Celkové robustní provedení routeru umožňuje při implementaci jak samostatné uložení v serverovně, tak i montáž do 11“ racku.

 

Podnikový router DSR-1000N je vybaven i technologiemi pro úsporu energie D-Link Green, čímž snižuje účet za elektřinu a zároveň tím prodlužuje svou životnost.

Cena a dostupnost

Servisní router DSR-1000N je nyní k dostání v prodeji v v České a Slovenské republice za doporučenou cenu 9.990 Kč bez DPH (409 EUR na Slovensku).

 
 

Pro více informací  o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.