Hlavní navigace

Kompaktní a výkonná: D-Link představuje novou řadu přepínačů EasySmart

[Tisková zpráva] Rychlé ethernetové přepínače DES-1100 usnadňují instalaci a posilují výkon sítě

Sdílet

Praha 3. listopadu 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, rozšiřuje svoje portfolio přepínačů a uvádí na trh první zařízení „EasySmart” z nové řady DES-1100. Tato nová produktová řada nyní obsahuje přepínače ve verzi s 16 porty (DES-1100–16) a 24 porty (DES-1100–24). Kompaktní přepínače pro Fast Ethernet se snadno instalují a konfigurují a mají intuitivní správu. Posilují výkon sítě a zajišťují vysokou rychlost přenosů dat a bezproblémové stahování velkých souborů nebo streamování dat. Jedním z výrazných rysů obou přepínačů je, že nemají ventilátor, čímž je odstraněn jeden z potenciálních zdrojů hluku na pracovišti. Řada „EasySmart” se perfektně hodí pro sítě na malých pracovištích, například v agenturách a kancelářích, kde roste potřeba lepší správy síťového provozu, ale nedostává se technických znalostí nebo prostředků pro nasazení řiditelného přepínače.

Řada „EasySmart” DES-1100 – stručný přehled klíčových vlastností:

  • 16×10/100 Mb/s (DES-1100–16) nebo 24×10/100 Mb/s (DES-1100–24) Fast Ethernet port
  • Kompatibilita s IEEE 802.3, 802.3u (Fast Ethernet) a 802.3× (full duplex Ethernet)
  • Funkce QoS (Quality of Service) pro 802.1p řízení priority provozu a 802.1Q VLAN tagging
  • Zvýšení přenosového výkonu pomocí sdružování portů
  • Kontrola přístupu do sítě pomocí statických MAC adres
  • Ochrana proti zahlcení sítě (Broadcast/Mul­ticast Storm Control) a detekce smyček
  • Správa pomocí dodávané utility SmartConsole
  • Konstrukce bez ventilátoru
  • Spotřeba: DES-1100–16 max. 5,96 W nebo 2,67 W v pohotovostním režimu; DES-1100–24 max. 7,68 W nebo 2,87 W v pohotovostním re­žimu

„EasySmart” – moderní přepínače bez komplikací
S růstem složitosti sítí a objemu datového provozu rostou také nároky na IT kapacity malých firem. V těchto případech jsou pro vytvoření moderního síťového prostředí mimořádně vhodné právě přepínače D-Link „EasySmart”, které obsahují jen ty nejdůležitější řídící funkce. Přepínače se vyznačují ergonomickým designem a intuitivním ovládáním. Podporují automatickou instalaci a konfiguraci (plug-and-play), takže pro jejich zprovoznění nejsou zapotřebí žádné speciální znalosti z oboru IT.

Kromě toho tato nejmodernější Fast Ethernet zařízení vyhovují také současným předpisům pro ochranu životního prostředí. Díky použitým inteligentním čipsetům mají nižší spotřebu energie a produkují méně nežádoucího tepla. Výsledkem je, že DES-1100–16 a DES-1100–24 nepotřebují žádné chladicí ventilátory a mohou pracovat naprosto tiše.¨

Důraz na výkon a bezpečnost
Pomocí přepínačů „EasySmart” je možné vytvářet výkonné a bezpečné sítě. Sada funkcí zahrnuje 802.1p prioritní fronty, které upřednostňují časově kritické aplikace a zajišťují tak například kvalitní přenos video streamů nebo webových konferencí. Pro co možné nejlepší správu omezeného zdroje – šířky pásma – lze pro každé port nastavit maximální hodnoty (v kb/s) pro odesílání a příjem dat. Vhodné „přiškrcení“ jednotlivých portů umožňuje zajistit maximální propustnost pro nejdůležitější síťová zařízení.

Jako součást rozšířeného zabezpečení je k dispozici funkce „Storm Control”, která chrání přepínače před přetížením. Zabraňuje dalšímu šíření broadcastových, multicastových a neznámých unicastových paketů, jejichž výskyt překročí určitý limit. Sadu funkcí přepínače završují funkce pro virtuální sítě (VLAN), které podporují vytváření navzájem oddělených síťových segmentů například pro velmi citlivá firemní data, jako jsou finance nebo osobní údaje zaměstnanců.

Cena a dostupnost
Rychlé ethernetové přepínače „EasySmart” od společnosti D-Link jsou k dispozici od listopadu prostřednictvím sítě maloobchodních prodejen za doporučenou koncovou cenu 2 257 Kč (DES-1100–16 čili 16portový přepínač), resp. 3 187 Kč (DES-1100–24 čili 24portový přepínač). Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.