Hlavní navigace

D-Link představuje první bezdrátový tiskový server pro multifunkční síťové tiskárny

[Tisková zpráva] Londýn, 15. června 2006 – Společnost D-Link oznámila zahájení prodeje výkonného bezdrátového tiskového serveru s podporou multifunkčních síťových tiskáren, který je kompatibilní s více než stovkou tiskáren různých modelů.

Sdílet

Nový tiskový server D-Link DPR-1260 pro multifunkční zařízení byl navržen tak, aby představoval ideální síťové řešení pro domácí kanceláře, školy a další organizace, které vyžadují sdílení tiskáren. Uživatelé jednoduše zapojí USB tiskárnu do jednoho ze čtyř USB portů DPR-1260 a spustí automatického průvodce konfigurací. Ten jim umožní nastavit tisk a skenování prostřednictvím bezdrátové sítě. Navíc je možné tiskový server využít pro zprostředkování připojení k bezdrátové síti jakéhokoliv zařízení s podporou sítě Ethernet, jako jsou například stolní počítače nebo notebooky. „Spotřebitelům a vlastníkům malých firem již nestačí sdílení síťových zdrojů prostřednictvím hostitelských počítačů,” říká Osbert Ong, produktový ředitel společnosti D-Link pro Evropu. „Náš multifunkční tiskový server je prvním zařízením svého druhu, které je schopno bez kompromisů připojit tiskárny a další sdílená síťová zařízení přímo k síti tak, aby k nim všichni uživatelé v síti měli okamžitý přístup.”

Při připojení více různých zařízení nastaví průvodce konfigurací dodávaný se zařízením D-Link DPR-1260 tiskový server a připojené tiskárny. Větší počet portů dává uživatelům možnost připojit do sítě více tiskáren a multifunkčních zařízení. Díky použití bezdrátové (Wi-Fi) technologie IEEE 802.11g zařízení umožňuje dosažení vyšších výkonů a zkracuje dobu potřebnou pro odeslání tiskových úloh na tiskový server.

D-Link DPR-1260 byl testován s více než 100 různými modely tiskáren a nabízí nejrozsáhlejší seznam podporovaných zařízení ve své třídě. Za pomoci webového rozhraní může každý uživatel v síti snadno skenovat dokumenty, fotografie a další materiály přímo do svého počítače. Tento tiskový server je kompatibilní s celou řadou multifunkčních zařízení připojovaných přes USB port a je zpětně kompatibilní i s tiskárnami vybavenými porty USB 1.1/1.0. Ether­netový port na D-Link DPR-1260 může být použit jako most poskytující bezdrátovou konektivitu jakémukoliv zařízení s podporou technologie Ethernet (například počítačům) k bezdrátové síti. D-Link DPR-1260 navíc podporuje technologii Microsoft© Windows Connect Now (WCN) pro zvýšení úrovně zabezpečení bezdrátových přenosů.

Nový bezdrátový tiskový server pro multifunkční zařízení bude k dispozici v průběhu tohoto měsíce u autorizovaných prodejců výrobků D-Link.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).