Hlavní navigace

D-Link představuje první SOHO síťový firewall s jednotnou správou rizik (UTM)

[Tisková zpráva] Nový NetDefend SOHO UTM firewall sdružuje několik ochranných funkcí v jednom zařízení a pomáhá uživatelům snadno udržovat bezpečnost sítě

Sdílet

Praha 1. září 2009 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, představuje svůj první rychlý síťový firewall s jednotnou správou rizik (UTM – Unified Threat Management), který je určen pro malé a domácí kanceláře (SOHO), a zajišťuje spolehlivé zabezpečení proti virovým útokům, softwarové zranitelnosti a škodlivému obsahu.

UTM firewall NetDefend D-Link DFL-160 nabízí výkonné řešení pro vaši počítačovou síť za výhodnou cenu. Je navržen jako bezpečnostní rozhraní pro umístění mezi vaší počítačovou síť a internet – monitoruje síťový provoz a aktivně blokuje škodlivý obsah, jako jsou viry nebo červi, aby pomohl ochránit důvěrné informace v interní síti a zabránil škodám způsobeným nebezpečnými aplikacemi, hackery a dalšími hrozbami.

DFL-160 nabízí jednoduše použitelný webový ovládací panel, který umožňuje uživateli snadno nastavit a udržovat zabezpečení sítě. Firewall je vestavěn do kompaktního boxu, který lze umístit přímo na stůl, a dá se tak bez problémů zapojit do jakékoli již existující sítě.

„DFL-160 splňuje potřeby malých kanceláří, které nemají vlastní IT podporu, a poskytuje profesionální zabezpečení sítě proti rostoucímu počtu rizik přicházejících z moderního on-line světa,” vysvětluje Osbert Ong, vedoucí managementu produktů D-Link Europe. „Tento nejmladší člen rodiny NetDefend je spolehlivé a cenově výhodné řešení bezpečnostní brány. Je vybaven mnoha pokročilými UTM funkcemi, které se často nacházejí jen u dražších firemních produktů, ale díky našemu uživatelsky přívětivému rozhraní to neznamená, že je obtížné jej nainstalovat a ovládat. Nyní mohou využívat profesionální zabezpečení sítě i úplní začátečníci v tomto oboru.″

D-Link se spojil s předními firmami, experty na počítačové hrozby, aby vyvinul účinnou ochranu fungující v reálném čase, která nebude mít negativní dopad na výkonnost sítě – Kaspersky Lab, nabízející světově uznávanou antivirovou technologii, Endeavor Security, poskytující špičkový systém prevence průniků (IPS), a ContentKeeper Technologies, dodávající škálovatelné a proti výpadku odolné řešení pro filtrování obsahu. Doplňková předplatitelská služba D-Link NetDefend SOHO UTM poskytuje během prvního roku provozu aktualizace databází rizik, aby bylo zaručeno, že tyto služby zůstanou konzistentní, přesné a aktuální.

DFL-160 je vybaven rozhraním Gigabit Ethernet, které zaručuje rychlý přenos dat a kompatibilitu s existujícím síťovým hardwarem. Propustnost firewallu je až 70 Mb/s a při použití virtuální privátní sítě (VPN) lze dosáhnout rychlosti až 25 Mb/s. Speciální gigabitový port demilitarizované zóny (DMZ) podporuje servery, které musí vystupovat jako zařízení viditelná z vnějšku sítě.

Kromě toho UTM firewall NetDefend nabízí uživatelům pohodlný a bezpečný přístup k jejich síti, i když zrovna nejsou doma nebo ve svojí kanceláři, pomocí připojení přes přednastavený účet VPN. Uživatelé, kteří mají kabelové nebo DSL připojení k internetu bez pevné IP adresy, mohou snadno vstupovat do svého systému použitím dynamické IP adresy (přes službu DDNS).

Firewall DFL-160 je součástí ekologického programu D-Link Green, který zahrnuje zařízení šetrná k životnímu prostředí. Dokáže snížit spotřebu energie tím, že automaticky zjišťuje aktivitu portů a délku připojených kabelů a podle toho přivádí do obvodů jen potřebné množství energie.

Klíčové vlastnosti a výhody:

  • Uživatelsky přívětivá obsluha
  • Gigabitové rozhraní pro maximální propustnost dat
  • Gigabitový port DMZ (demilitarizovaná zóna)
  • Skenování virů
  • Systém detekce a prevence průniku (IPS)
  • Dynamické filtrování webového obsahu
  • Kontrola e-mailů
  • IPSec VPN pro zabezpečení vzdálených připojení
  • Energeticky úsporná technologie D-Link Green

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.