Hlavní navigace

D-Link přináší do Evropy novou strategii a řešení pro IP dohled

[Tisková zpráva] Firma informuje o strategii a produktech pro rozsáhlou podporu pronikání IP dohledu na nové i existující evropské trhy

Sdílet

Praha 6. září 2010 – Společnost D-Link, přední výrobce síťových a komunikačních řešení, který se již dlouho věnuje rychle rostoucímu trhu zařízení pro IP dohled, představuje svoji strategii rozšiřování IP dohledu v rámci Evropy a popisuje řešení, která umožní přechod od tradiční analogové průmyslové televize k digitálnímu sledování přes počítačovou síť. Produkty pro IP dohled od společnosti D-Link řeší charakteristické problémy CCTV, které se týkají ceny, kvality obrazu, správy a uchovávání záznamů. D-Link využil svých dosavadních zkušeností s IP síťovými kamerami a přidal do svého produktového portfolia tři nové IP dohlížecí kamery – DCS-3710, DCS-6818 a DCS-5635.

„Pomocí této zveřejněné strategie a řešení pro IP dohled se D-Link snaží rychle pomoci organizacím v Evropě při přechodu ze zastaralé analogové CCTV technologie k digitálnímu IP dohledu. D-Link dodává veškerou síťovou infrastrukturu, která je pro IP dohled zapotřebí, a umožňuje tak zákazníkům začlenit řešení pro IP dohled do jejich dosavadních počítačových sítí jako součást cenově výhodného a snadného přechodu z CCTV. Zákazníci si tak mohou být jisti podporou a spoluprací všech částí systému,” komentuje Kevin Wen, prezident D-Link Europe. „Zavedení tří nových IP dohlížecích kamer do našeho portfolia posiluje náš záměr a závazek pomáhat firmám, vzdělávacím institucím a organizacím veřejného sektoru v celé Evropě přejít k ekonomičtějším a snadněji použitelným IP dohlížecím řešením.”

Snadný přechod na IP dohled
Řešení pro IP dohled od D-Linku mohou pomoci organizacím efektivněji dosáhnout maximální užitné hodnoty bez ohledu na to, zda začínají „na zelené louce”, rozšiřují existující IP síť nebo provádějí upgrade svého analogového systému průmyslové televize. Jelikož většina organizací má již vybudovanou vhodnou síťovou infrastrukturu, je implementace IP dohledu snadný proces, který vyžaduje minimální investice.

IP dohlížecí produkty D-Linku se dají snadno připojit a přizpůsobit existujícím sítím a díky svojí kompatibilitě mohou být integrovány se současnými CCTV systémy. To znamená, že upgrade na IP dohlížecí řešení D-Linku nevyžaduje kompletní a nákladné předělání existujícího systému.

Výhody IP dohledu
Dosavadní monitorovací a dohlížecí aplikace byly založeny na CCTV, ale digitální věk rychle odhaluje slabiny této analogové technologie. Výsledkem je, že prodej řešení pro IP dohled výrazně posiluje na úkor analogového CCTV řešení, přičemž portál IPVideoMarket předvídá, že prodeje produktů pro IP dohled stoupnou v následujících dvou letech o 200 %.

D-Link je přesvědčen, že organizace v Evropě začnou ve stále větší míře přecházet od nákladných a obtížně spravovatelných CCTV technologií s nízkou kvalitou obrazu k IP dohlížecím systémům. Mezi hlavní výhody IP dohledu oproti CCTV patří:

  • IP dohled nepotřebuje nákladnou kabeláž, protože může využívat již existující kabelovou nebo bezdrátovou síť včetně možnosti napájení přes Ethernet (PoE).
  • IP dohled se dá efektivněji rozšiřovat, protože kamery jsou cenově dostupnější a dají se snadno připojit do dosavadní sítě – není třeba vést kabel od každé kamery zvlášť až do dohlížecího centra.
  • IP dohled nabízí mnohem vyšší kvalitu obrazu, takže se dají lépe rozeznávat obličeje nebo registrační značky aut a záznam má vyšší důkazní hodnotu.
  • Záznam je možné ukládat na levnou diskovou paměť, aby se dal rychle indexovat a prohledávat. Organizace se tak zbaví pomalého a nepraktického manuálního vyhledávání, které je nutné provádět při analýzách analogového záznamu z CCTV.
  • Dálkové monitorování a kontrola umožňují organizacím sledovat nepřetržitě jejich majetek. Díky nastavitelné funkci detekce pohybu je možné spustit záznam a upozornit majitele pomocí e-mailu, SMS nebo přenosu souboru v případě, že dojde k vloupání nebo krádeži.

D-Link uvádí na trh tři IP dohlížecí kamery
Jak součást podpory svého prodeje na evropském trhu IP dohlížecích systémů dnes D-Link představil tři nové IP dohlížecí kamery – DCS- 3710, DCS-6818 a DCS- 5635. Tyto nové kamery se dají připojit k existující síťové infrastruktuře (bezdrátové nebo kabelové ethernetové síti včetně podpory PoE napájení), síťovým přepínačům a úložištím dat a nabízejí tak firmám, vzdělávacím zařízením a organizacím veřejného sektoru kompletní end-to-end řešení pro IP dohled.

  • D-Link DCS-3710 – D-Link DCS-3710 je špičková megapixelová denní/noční WDR síťová kamera, vybavená 1/3” megapixelovým WDR progresivním CMOS snímačem a 2.8–12 mm objektivem s DC automatickou clonou. DCS-3710 vytváří realistický obraz při slabém i silném osvětlení a poradí si také se snímáním objektů v protisvětle. Navíc má přepínatelný infračervený filtr pro funkci denního/nočního vidění, aby byl obraz neustále dostatečně kvalitní a podrobný. Kameru lze napájet přímo přes ethernetový kabel (PoE) a má slot pro přímý záznam na SD kartu, aby se dala snadno nainstalovat na různá místa.
  • D-Link DCS-6818 – D-Link DCS-6818 je rychlá a výkonná síťová kamera s kopulovitým „dome“ krytem, ideální pro IP dohled ve firmách. Využívá ¼” EX-View CCD snímač Sony, která poskytuje výjimečně kvalitní obraz. Výkonná technologie SoC (system-on-chip) zajišťuje v reálném čase kompresi videa ve formátech MPEG-4 a Motion JPEG.
  • D-Link DCS-5635 – DCS-5635 je výkonná kamera pro profesionální dohled a monitorování na dálku. Je vybavena motorovým pohonem pro otáčení/naklánění a optickým/digitálním zoomem, což umožňuje její všestranné využití. Objektiv s 10× optickým zoomem umožňuje pořizovat detailní záběry, potřebné pro identifikaci osob, rozpoznávání registračních značek a dalších objektů, které je těžké rozeznat jen s použitím samotného digitálního zoomu.

Cena a dostupnost
Tři nově uvedené IP dohlížecí kamery od D-Linku – DCS-3710, DCS-6818 a DCS-5635 jsou již nyní k dispozici za doporučenou koncovou cenu 11 700 Kč, 42 700 Kč, resp. 17 220 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100”.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).