Hlavní navigace

D-Link se podílí na dodávkách pro policii ČR

[Tisková zpráva]

Sdílet

D-Link se podílí na dodávkách pro policii ČR

Praha, 14. února 2005 – Společnost D-Link, výrobce síťových produktů, se stala subdodavatelem v rámci dodávek komplexního monitorovacího a záznamového systému pro nové hlídkové vozy Ford Mondeo 220ST. Policie ČR tyto systémy nakoupila od společnosti KONSIGNA Solution, s.r.o., která se stala vítězem výběrového řízení na základě výborných zkušeností z více než půlročního provozu prototypu.

Hlídkové vozy Ford Mondeo 220ST, dosahující maximální rychlosti až 250km/hod., jsou vybaveny špičkovým řešením, které umožňuje pomocí nainstalovaných kamer nahrávat videozáznamy, jenž mohou být potom použity např. jako důkazní materiály o nebezpečné jízdě. Systém umožňuje zaznamenat až dvanáctihodinovou směnu posádky vozu i se zvukem. Všechny přenosy dat i komunikace se odehrávají prostřednictvím radiového systému určeného pro potřeby policie, hasičů a zdravotníků. Součástí systému jsou i výrobky D-LINK zajišťující bezdrátovou Wi-Fi komunikaci

Každý automobil má v sobě nainstalovaný access point DWL-2100AP, který umožňuje intenzivní širokopásmový přenos dat, jako např.  video/audio stream, a je plně řiditelný. Druhý access point je nainstalovaný v garážích. V praxi to znamená, že si každý vůz před opuštěním a příjezdem do garáže bezdrátově aktualizuje seznam hledaných automobilů a veškerých dat sebraných během výjezdu.

Pro Policii ČR určeno celkem čtrnáct plně vybavených vozů. Na základě dobrých zkušeností Policie ČR projevila zájem o toto řešení i polská policie.

„Jsme velmi rádi, že součástí moderního systému používaného Policií ČR jsou také vysoce spolehlivé produkty naší firmy a doufáme, že přispějí k mnohem větší bezpečnosti na našich silnicích,“ uvedl Aleš Hill, ředitel D-Link ČR.


V případě zájmu další informace, prosím kontaktujte:

p>Kontakt na společnost D-Link
Aleš Hill
D-Link Česká republika
Václavské náměstí 36
110 00 Praha 1
Tel +420 224 247 500
Fax +420 224 234 967
E-Mail: ahill@dlink.cz
http://www.dlin­k.cz/

Kontakt na PR agenturu
Patrik Schober
PRAM Consulting s.r.o.
Na Moráni 5
128 00 Praha 2
Tel.+ Fax: +420 224 913 000

E-Mail: patrik.schober@pram­.cz

O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových a komunikačních řešení pro malé a střední firmy a v oblasti širokopásmových aplikací díky svým inteligentním, jednoduchým a cenově efektivním řešením pro sdílení širokopásmových připojení, bezdrátové sítě a IP telefonii.

D-Link Deutschland sídlí v německém městě Eschborn poblíž Frankfurtu a svými službami pokrývá Německo, Rakousko, Švýcarsko a východní Evropu. Vlastní prodejní dceřiné společnosti ve Vídni, Curychu, Varšavě, Budapešti a v Praze. V rámci programu D-Link Campus společnost nabízí školení a konzultace ohledně technologií a produktů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).