Hlavní navigace

D-Link si udržuje přední pozici na globálním trhu bezdrátových přístupových bodů

[Tisková zpráva] Hodnocení Magic Quadrant řadí D-Link také mezi inovátory na trhu obchodních společností

Sdílet

Praha 29. března 2010 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, si podle nejnovější zprávy o rozdělení trhu, vydané analytickou společností Gartner*, udržel v roce 2009 vedoucí pozici v celosvětových dodávkách bezdrátových přístupových bodů (AP) pro střední a velké firmy. D-Link byl také poprvé zařazen do nejnovějšího přehledu „Gartner Magic Quadrant for Wireless LAN Infrastructure″**, čímž se dostal mezi elitní výrobce řešení pro bezdrátové LAN.

V roce 2009 si D-Link svým 37,2% podílem na dodávkách samostatných WLAN přístupových bodů na trhu malých firem úspěšně udržel velký náskok před svým nebližším konkurentem s 21,2% podílem. Ve stejné zprávě se také uvádí, že se D-Link prosadil i na trhu středních a velkých firem a obsadil nejvyšší pozici s 26,1% podílem na dodávkách zařízení.

„D-Link si nejen upevnil silné postavení v dodávkách samostatných WLAN přístupových bodů, ale pokračoval také každým rokem v mohutném růstu a prokazování svojí role lídra na trhu firemních řešení,” říká Aleš Pícl, ředitel D-Link Česká republika.

Společnost Gartner v tomto roce přidala D-Link do svého nejnovějšího zveřejněného hodnocení „Magic Quadrant for Wireless LAN Infrastructure″. D-Link je v něm zařazen do kvadrantu „Niche Player”, což je kategorie, která charakterizuje firmy, jež mají hluboké vertikální znalosti specifických trhů a zároveň se snaží o rozvoj inovací svojí produktové nabídky. Gartner poznamenává, že „D-Link je vhodná volba zejména pro organizace ve vzdělávacím, vládním, zdravotním a obchodním sektoru.″

Gartner ocenil D-Link také za jeho propracovanou strategii obchodních kanálů a ucelenou nabídku produktů, mezi níž nechybí ani řídící přepínače s bezpečnostními funkcemi a PoE porty.

„Zařazení D-Linku do hodnocení „Gartner Magic Quadrant for Wireless LAN Infrastructure” v nás vyvolává nadšení. Považujeme to za doklad úspěšnosti našeho neustálého úsilí dodávat komplexní inovativní portfolio řešení bezdrátových LAN jako součást naší ucelené nabídky end-to-end řešení pro síťové přepínání, ukládání dat, zabezpečení a kamerový dohled,″ dovává Aleš Pícl.

Během následujících 12 měsíců se D-Link bude dále snažit o prosazení na trhu obchodních společností. Pro dosažení tohoto cíle chce D-Link rozšířit svoje obchodní kanály a poskytnout školení svým obchodním partnerům, aby podpořil prodej prostřednictvím svojí rostoucí sítě prodejců s přidanou hodnotou, poskytovatelů řešení, distributorů a obchodníků. D-Link také plánuje využít svoji sílu v oblasti síťových přepínačů a najít příležitosti pro křížový prodej například v rámci vybavení pro IP dohled, aby posílil svůj vliv na trhu obchodních společností.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).