Hlavní navigace

D-Link uvádí bezdrátový multifunkční tiskový server

[Tisková zpráva] Praha, 27. listopadu 2006 - Společnost D-Link oznámila zavedení bezdrátového (802.11g) multifunkčního tiskového serveru DPR-1260 se čtyřmi USB porty. DPR-1260 je všestranný víceportový tiskový server, ideální pro domácí i firemní použití. Možnost připojení až čtyř multifunkčních tiskáren k jednomu zařízení dělá z DPR-1260 univerzální řešení pro prostředí, kde hrají roli prostorové a cenové požadavky.

Sdílet

Tiskový server DPR-1260, vyvinutý s ohledem na výkon a flexibilitu, poskytuje čtyři USB porty pro připojení až čtyř tiskáren, což uživateli umožňuje přidat do sítě několik běžných tiskáren, multifunkčních tiskáren nebo skenerů. Snadná konfigurace a vysoká rychlost bezdrátového připojení usnadňuje sdílení více tiskáren v síti a zkracuje dobu potřebnou pro posílání tiskových úloh do tiskového serveru.

DPR-1260 byl navržen tak, aby se dal pohodlně používat. Tisk souboru na síťové tiskárně je jednoduchý a uživatelé mohou snadno ovládat skenování dokumentů a fotografií přímo ze svého počítače. Navíc lze ovládat skenování na multifunkční tiskárně také přes bezdrátovou síť. Uživatelé mohou sdílet data prostřednictvím paměťové karty ve slotu multifunkční tiskárny a tisknout je bezdrátově na téže tiskárně.

DPR-1260 nabízí rychlost přenosu až 108 Mb/s v režimu Turbo z každého počítače, který je vybaven bezdrátovým rozhraním pro frekvenční pásmo 2,4 GHz. Tiskový server má také ethernetový port, který lze využít pro funkci bezdrátového mostu. To umožňuje bezdrátové připojení každého zařízení s ethernetovým portem, například počítače, digitálního videorekordéru (DVR) nebo síťového úložiště dat (NAS) k bezdrátové síti.

Všechna sdílená zařízení připojená k DPR-1260 mohou tisknout a skenovat současně, což dává tomuto víceportovému tiskovému serveru výkon srovnatelný se čtyřmi samostatnými tiskovými servery s jedním portem. Stranou nezůstala ani bezpečnost. DPR-1260 poskytuje bezdrátovým uživatelům potřebné zabezpečení pomocí volitelného 64/128bitového standardního WEP (Wired Equivalent Privacy) šifrování dat a zabezpečeného připojení Wi-Fi Protected Access (WPA-PSK, WPA-EAP).

Zařízení podporuje mnoho síťových operačních systémů včetně Windows a Linuxu a umožňuje tak uživatelům flexibilní instalaci tiskového serveru bez ohledu na síťové prostředí. Součástí je také rychlý průvodce instalací, který pomáhá uživatelům nastavit tiskový server a připojené tiskárny. DPR-1260 byl otestován s mnoha různými modely tiskáren a nabízí vysoký stupeň kompatibility s širokou řadou USB multifunkčních tiskáren a skenerů. Je zpětně kompatibilní s tiskárnami s rozhraním USB 1.1/1.0.