Hlavní navigace

D-Link uvádí cenově dostupnou řadu Wireless 150 s technologií 802.11n

[Tisková zpráva] Zdokonalená bezdrátová technologie umožňuje uživatelům připojovat notebooky nebo stolní počítače do bezdrátových sítí s rychlostí až 150 Mb/s

Sdílet

Praha 11. srpna 2009 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, začal dodávat svůj bezdrátový směrovač a USB adaptér z nové řady Wireless 150. Produkty D-Link Wireless 150, které jsou založeny na technologii 802.11n (draft) a s jedinou anténou dosahují rychlostí až 150 Mb/s, mají výrazně lepší výkon v porovnání se starším standardem 802.11g*. Umožňují také lepší příjem a větší pokrytí prakticky bez mrtvých zón pro sdílení vysokorychlostního připojení k Internetu, souborů a tiskáren.

Bezdrátový směrovač D-Link DIR-600 z řady Wireless 150 je ideálním řešením cenově dostupného spojení několika počítačů přes bezpečnou bezdrátovou síť. Pro bezdrátové připojení notebooků nebo stolních počítačů k síti a sdílení přístupu k internetu je možné použít bezdrátové Wireless 150 USB adaptéry D-Link DWA-125. K DIR-600 a DWA-125 je dodáván CD s průvodcem instalací, který naviguje uživatele krok za krokem během snadného procesu instalace, aby mohli zprovoznit svoji bezdrátovou síť během několika minut.

„Tato nová řada síťových zařízení pro domácí použití je vybavena nejmodernější technologií Wireless 150 a představuje snadný a cenově dostupný způsob, jak zvýšit rychlost a dosah uživatelské bezdrátové sítě a umožnit sdílení vysokorychlostního přístupu k internetu, stejně jako sdílení dalších zařízení digitální domácnosti,“ vysvětluje Osbert Ong, hlavní produktový manažer D-Link Europe.

Do DIR-600 byly integrovány nejnovější zabezpečovací funkce, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu do sítě přes bezdrátové nebo internetové připojení. Zařízení podporuje WPA a WPA2 šifrování a na ochranu před hrozícími útoky využívá dvojitý aktivní firewall (SPI a NAT). Kromě toho je DIR-600 vybaven také funkci Wi-Fi Protected Setup (WPS), která umožňuje nastavit a aktivovat zabezpečení sítě pouhým stisknutím tlačítka.

* Maximální rychlost bezdrátového přenosu vychází ze specifikací standardu IEEE 802.11g a návrhu standardu 802.11n při použití s příslušnými zařízeními z řady Wireless 150. Skutečná rychlost se může lišit. Rychlost přenosu dat mohou snížit podmínky v síti a faktory prostředí, například objem síťového provozu, stavební materiály a konstrukce, režie sítě atd. Faktory prostředí mohou negativně ovlivnit dosah bezdrátového signálu. Uváděný dosah a rychlost bezdrátového přenosu vychází ze srovnávacích měření prováděných společností D-Link na jejích standardních bezdrátových produktech z řady Wireless G.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).