Hlavní navigace

D-Link uvádí novou řadu produktů PowerLine

[Tisková zpráva] Nové portfolio produktů HomePlug AV PowerLine přináší ideální řešení pro připojení všech síťových zařízení kdekoli v domě

Sdílet

Praha 12. dubna 2010 – D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, uvádí na trh novou řadu zařízení PowerLine, která nabízejí větší flexibilitu a stabilitu síťového připojení s ještě menší spotřebou energie. Zákazníci ve stále větší míře hledají jednoduchý způsob, jak připojit různá zařízení do svojí domácí počítačové sítě, a nová řada produktů D-Link PowerLine jim umožňuje vytvořit kompletní síťovou infrastrukturu, která dokáže plně pokrýt potřeby náročného prostředí digitální domácnosti využitím běžného domovního elektrického rozvodu.

Trh zařízení PowerLine od roku 2006 neustále roste meziročním tempem 30 % a analytická firma In-Stat předpovídá, že se toto tempo růstu do roku 2012 zvýší na 40 % . Nejsilnějším trhem pro PowerLine je nyní Evropa a po očekávaném schválení normy IEEE 1901 se bude prodej zařízení PowerLine jistě dále zvyšovat. Podle analytické firmy je po celém světě nyní nainstalováno kolem 16 milionů zařízení typu HomePlug AV .

„Síťová zařízení PowerLine jsou připravena sehrát významnou roli v instalacích digitálních domácností jako doplněk Wi-Fi tam, kde není signál dostatečně silný, a poskytnout potřebnou šířku pásma pro distribuci obsahu nebo streamování internetové TV do více místností,″ říká Kevin Wen, prezident D-Link Europe. „To je důvod, proč zaznamenáváme rostoucí zájem ze strany poskytovatelů internetových služeb, kteří chtějí nabízet PowerLine jako přidanou hodnotu ke svým balíčkům širokopásmových služeb typu „triple play″ (internet + telefon + TV).″

Pan Wen dodává: „D-Link vyvíjí zařízení, která tvoří základ počítačových sítí, již 23 let. Naším cílem pro rok 2010 je opravdu naplno využít náš potenciál v této technologické oblasti a dosáhnout u PowerLine 100% růstu.″

HomePlug AV adaptér DHP-306AV a sada DHP-307AV
DHP-306AV je samostatný PowerLine adaptér, zatímco DHP-307AV PowerLine je startovací sada se dvěma adaptéry. Pokročilá technologie vestavěná do těchto adaptérů je činí odolnějšími vůči elektrickému rušení z jiných domácích spotřebičů, takže uživatelé mohou naplno využívat maximální rychlosti přenosu. Zařízení dokážou přenášet data rychlostí až 200 Mb/s a díky funkci QoS pro optimalizaci streamování multimédií mají zvuk a obraz přednost před provozem, který je méně citlivý na zpoždění, jako jsou například přenosy e-mailů nebo datových souborů.

HomePlug AV průchozí adaptér DHP-P306AV a sada DHP-P307AV
Tyto adaptéry fungují stejně jako výše uvedené modely, ale mají navíc vestavěnou elektrickou zásuvku, ze které můžete napájet zařízení, které připojujete k síti. To je ideální řešení pro případ, že máte v domě málo volných zásuvek. Adaptéry obsahují také filtr, který chrání před rušením z připojeného elektrického zařízení.

PowerLine HomePlug AV bezdrátový N Extender DHP-W306AV
Wi-Fi N Extender zjednodušuje rozšíření bezdrátové sítě prostřednictvím PowerLine. Je to první PowerLine produkt od D-Linku, který kombinuje obě technologie do jednoho zařízení a zajišťuje větší flexibilitu při budování domácí sítě. Je napojen na domovní elektrický rozvod a nabízí zároveň výkonné kabelové ethernetové nebo bezdrátové Wi-Fi připojení. Rozšiřuje tak domácí síť i do místností, kde by Wi-Fi signál nemusel být dostatečně silný.

200 Mb/s PowerLine přepínač
Tento přepínač nabízí stejné funkce jako nové HomePlug AV PowerLine adaptéry, ale je vybaven čtyřmi ethernetovými porty, aby se dalo snadno připojit více zařízení najednou, například úložiště dat, přehrávač médií, herní konzola a PC.

Tato nová generace produktů PowerLine využívá nyní převážně špičkové čipsety od firmy Atheros, což znamená, že zařízení D-Link budou kompatibilní s větším počtem produktů na trhu. PowerLine technologie Atheros AMP, které je také kompatibilní s připravovaným standardem IEEE pro PowerLine, dosahuje v současnosti nejlepších reálných výsledků při přenosu dat touto metodou a je odolnější proti elektrickému rušení z jiných domácích elektrospotřebičů.

Tato zařízení jsou rovněž součástí portfolia ekologických produktů D-Link Green a mají úsporný režim, který se aktivuje při nečinnosti sítě a snižuje spotřebu energie. Patří mezi první zařízení ve své kategorii, která mají v pohotovostním režimu spotřebu menší než 1 watt a splňují tak novou evropskou direktivu EuP (Energy-using Products).

Doporučené koncové ceny DHP-306AV a DHP-307AV jsou 1 097 Kč, resp. 2 086 Kč. Zařízení DHP-P306AV a DHP-P307AV stojí 1 537 Kč, resp. 2 635 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Pro více informací o společnosti D-Link, prosím, navštivte www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlin­kcz.

O společnosti D-Link
D-Link, který slaví v tomto roce 23 let „budování sítí pro lidi“, dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. Celosvětově dodává 21 % všech LAN přepínacích portů a před ním se drží již jen společnost Cisco. D-Link byl nedávno zahrnut do přehledu nejúspěšnějších světových společností působících v oblasti informačních technologií v BusinessWeek Magazine „Info Tech 100“.

D-Link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě s centrem v Londýně. Tento region je pro společnost strategicky důležitý a představuje jednu třetinu jejích globálních příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).