Hlavní navigace

D-link xStack s Microsoft NAP

[Tisková zpráva] Přepínače xStack nyní podporují nejnovější bezpečnostní funkce Windows

Sdílet

Praha, 15. května 2008 – Společnost D-Link, dodavatel end-to-end síťových řešení pro firmy i domácnosti, oznámila implementaci technologie Microsoft NAP (Network Access Protection) do rodiny přepínačů xStack. Microsoft NAP je nová platforma, která řídí přístup k síťovým zdrojům na základě identity klientského počítače a dodržování firemní bezpečnostní politiky.

Přepínače D-Link xStack s podporou Microsoft NAP zaručují, že přístup každého hostitele do sítě je umožněn pouze, pokud splňuje bezpečnostní IT pravidla a má aktualizovanou antivirovou databázi a záplaty operačního systému. Microsoft NAP, který je nyní dostupný pro Windows Server 2008, umožňuje síťovým administrátorům nadefinovat odstupňované úrovně přístupu k síti podle toho, kdo je klientem, do jaké skupiny patří a do jaké míry splňuje firemní politiku přístupu. Hlavním cílem společností D-Link a Microsoft je, aby uživatelé mohli zabezpečit svoje síťové systémy před hrozbou infikovaných počítačů a implementovat účinnější síťová bezpečnostní pravidla.

„Společnost Microsoft je ráda, že D-Link integroval funkce Network Access Protection do svých produktů a pomáhá tak zákazníkům implementovat NAP v jejich síťových infrastrukturách,“ řekl Gareth Hall, Windows Server Product Manager v Microsoft UK.

Rodina přepínačů D-Link xStack je špičkové řešení pro přepínání v počítačových sítích, které přináší lepší rychlost, správu a bezpečnostní funkce, jaké si žádá neustále se měnící trh. Během uplynulých dvou let dosáhly přepínače D-Link xStack velkého uznání po celém světě, což se projevilo ve významném zvýšení jejich dodávek do telekomunikačních i jiných firemních sektorů.

Dave Smith, viceprezident Business Solutions v D-Link Europe, k této zprávě poznamenal: „Partnerství mezi společnostmi D-Link a Microsoft přineslo doplnění naší řady firemních přepínačů xStack o nové účinné bezpečnostní funkce. V budoucnu plánujeme integraci technologie Microsoft NAP také do našich zabezpečovacích produktů NetDefend, což nám umožní zabezpečit E2ES komunikace. Zajištění maximální bezpečnosti sítě je jedním z hlavních úkolů, kterého se dnes snaží IT odborníci a CIO dosáhnout. Integrace NAP do řešení od společnosti D-Link přinese našim zákazníků lepší bezpečnostní politiku pro přístup k síti.“

Technologie xStack, která zahrnuje jednodušší 10/100 a gigabitové přepínače i plně řiditelné L2/L3/L4 přepínače, nabízí kompletní řešení pro každé firemní prostředí. Všechny přepínače xStack jsou vybaveny rozsáhlými bezpečnostními a řídícími funkcemi, pokročilým mechanizmem Quality of Service (QoS) a snadno ovladatelným konfiguračním rozhraním, které ulehčuje námahu síťovým administrátorům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).