Hlavní navigace

D-Link získal prestižní ocenění Red Dot Design Award pro rok 2009

[Tisková zpráva] Všestranný směrovač s úložištěm dat DIR-685 obdržel ocenění Red Dot Design Award za stylový design

Sdílet

Praha 1. dubna 2009 – D-Link, přední výrobce end-to-end síťových a komunikačních řešení pro firmy i domácnosti, uspěl v tvrdém konkurenčním boji, když získal za svůj domácí Wi-Fi router DIR-685 prestižní ocenění Red Dot Design Award. Red Dot je jednou z největších a nejznámějších organizací, která hodnotí design.

All-in-one 802.11n směrovač pro domácí síť D-Link DIR-685 se stylovým designem byl vytvořen s ohledem na funkčnost a snadné použití, a je proto ideální pro dnešní moderní domácnost.

„Toto ocenění je jasným důkazem naší odborné znalosti ve výrobě síťových řešení stejně jako schopnosti vytvořit elegantní design, který pozvedne prostředí domácnosti,“ říká Aleš Pícl, ředitel společnosti D-Link Česká republika. „Vložili jsme mnoho úsilí do vývoje modelu DIR-685 tak, aby byl kompaktní a exkluzivní.“

DIR-685 je ústřední jednotkou pro digitální domácnost. Integrovaná 802.11n bezdrátová síť LAN poskytuje rychlé připojení k bezdrátovým počítačům a zajišťuje hladký přenos audio/video souborů z paměťového média, které se nachází na síti, do televizního a stereo vybavení. Bez použití kabelů či vyčnívajících antén mohou jednotliví členové domácnosti díky DIR-685 bezdrátově sdílet místo na disku a stahovat tak individuální dokumenty z internetu. Inteligentní anténní technologie multiple input/multiple output (MIMO) směrovače pak dokáže pokrýt všechna bezdrátová zařízení v domě a zajistit rychlý bezdrátový přenos dat.

Jedním z jedinečných rysů nového routeru je uživatelsky přívětivé rozhraní na 3,2” LCD monitoru, který slouží pro zobrazování diagnostiky sítě nebo pro sledování digitálních fotografií, streamovaného videa či předpovědi počasí a jiných internetových aplikací. Domácí router D-Link DIR-685 se může pochlubit displejem s až 1,6 milionu barev.

Wi-Fi router je dále doplněn slotem pro 2,5” pevný disk s kapacitou o velikosti až 500 GB, který slouží jako síťové úložiště dat (NAS), a technologií SharePort pro připojení tiskáren a skenerů. D-Link DIR-685 dále nabízí 4-portový 10/100/1000 gigabitový switch pro počítače, media playery a herní konzole, který zaručuje rychlý přenos souborů a bezproblémové hraní on-line her.

Navíc DIR-685 využívá D-Link Green technologii, která pomáhá šetřit energii. Tato patentovaná technologie automaticky rozpozná aktivitu portů a délku kabelů, a podle toho upraví napájení a výkon potřebný pro přenos dat. V nečinném režimu je automaticky přívod energie do LCD monitoru zastaven.

Ocenění Red Dot Design Award a iF Design Award se řadí mezi nejprestižnější ocenění průmyslového designu na světě. Tento rok odborná porota soutěže Red Dot vybrala vítězný router D-Link DIR-685 z 3 231 návrhů předložených od 1 400 uchazečů ze 49 zemí. To poukazuje na vysokou kvalitu a funkčnost produktů společnosti D-Link.

Na začátku roku společnost D-Link získala ocenění iF (International Forum) Product Design Award za síťovou kameru – první z této řady produktů, které se dostalo takové pocty. Ocenění Red Dot Design Award za router DIR-685 potvrzuje vynikajicí kvalitu produktového designu společnosti D-Link.

Oceněné produkty budou prezentovány na speciální výstavě “Design on Stage”, která potrvá čtyři týdny od 30. června do 26. července v muzeu Red Dot Design Museum v německém městě Essen. D-Link, jakožto oceněná společnost, bude vítězný produkt DIR-685 prezentovat od 1. června také na internetových stránkách www.red-dot.de po dobu zhruba 1 roku.

Domácí router D-Link DIR-685 se na trhu objeví na přelomu dubna a května. Koncová cena je již stanovena na 6 612 Kč bez DPH.