Hlavní navigace

Ďáblové nejen s Pradou

[Tisková zpráva] V pátek se v Prima kině od 22.20 hod představí dvojice známých herců Sylvester Stallone a Kurt Russell v akční komedii Tango a Cash. Vždy elegantně oblečený policista Ray Tango a jeho kolega nedbalého zevnějšku Gabe Cash patří k nejvýkonnějším policistům. Jejich úhlavní gangsterský nepřítel se jich rozhodne zbavit tak, že jsou nakonec neprávem odsouzeni za vraždu. Ve vězení se setkávají nejen se sebou navzájem, ale i se spoustou zločinců, které tam dostali. Po úprku nezbývá dvěma do té doby rivalům než spolupracovat a očistit se od falešného obvinění.

Sdílet

Snímek Tango a Cash nabízí kromě mnoha akčních scén také kvalitní scénář, ve kterém se našlo spoustu místa pro komediální nadání obou hlavních představitelů. Ve filmu se tak například objeví scéna, kdy se řidič kamionu naštvaně ptá Stalloneho: „Myslíš si, že jsi nějaký Rambo, nebo co?!“

Sobota se na Primě oblékne do moderního hávu v dramatické komedii Ďábel nosí Pradu. Od 20.00 hod se rozjede divoký kolotoč v módním průmyslu, vedený nezkrotnou a tvrdou editorkou prestižního módního časopisu Mirandou. Pracovat pro nejmocnější ženu módního průmyslu jako asistentka však není žádný med. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty – ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých žen dokázaly zabít. Aby se nadaná novinářka Andy stala perfektní asistentkou, musí se změnit podle Mirandiných představ. Čím více však vidí očima Mirandy, tím více si uvědomuje, že její nový svět je úžasné, avšak velmi nelítostné místo, a že uspět v něm někdy vyžaduje až příliš velké oběti.

V hlavních rolích snímku okouzlují jak v té době vycházející hvězda Anne Hathawayová, tak nezdolná hollywoodská veteránka Meryl Streepová. Ta ve své roli předvedla dech beroucí výkon, za který si vysloužila Oskarovou nominaci. Zajímavostí z natáčení je, že editorka prestižního magazínu Vogue Anna Wintour, která byla údajně obrazem pro Mirandu Priestly, vzkázala módním návrhářům, že jakmile se ve filmu objeví, zmizí ze stránek jejího časopisu. Ve filmu se tedy nakonec objevil jen jeden návrhář, a to Valentino.

Sobotní noc zakončí od 22.25 hod akční drama se Steven Saegalem Muž s cejchem smrti. Hrdinou je bývalý policista John Hatcher, který se rozhodne skoncovat se svou kariérou specialisty na boj s překupníky narkotik. John už je po letech totiž svou prací, plnou násilí, krve a brutality unaven a znechucen a přál by si začít nový život. Ve svém rozhodnutí skončit ho neodradí vůbec nikdo. Když se ale zaplete do války gangů, které začnou ohrožovat také jeho rodinu, nezbývá Johnovi než se správně rozhodnout a ve věčném boji proti zločinu pokračovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).