Hlavní navigace

Další čistka mezi Robiny – vypadl Láďa Korbel

[Tisková zpráva] Souboj o životní šanci v talentové show Televize Prima Robin Hood – Cesta ke slávě skončil pro Láďu Korbela. S písní Maniac z muzikálu Flashdance diváky oslovil ze šestice Robinů nejméně a spolu s Viktorem Poláškem se dostal až před porotu, která rozhodla o jeho vyřazení. Nedělní přenos byl plný chytlavých rytmů a mužské elegance. Robinové zazpívali ty největší pecky z Horečky sobotní noci, Donaha! nebo Jesus Christ Superstar..

Sdílet

Jen jeden týden měli Robinové na to, aby natrénovali zpěv a skloubili ho s choreografií. Výkony všech kluků byly dle poroty vyrovnané, a tak nebylo snadné určit, který bude v Cestě ke slávě pokračovat. Ján Ďurovčík chtěl nechat postoupit oba dva adepty na vyhazov, a tak měl rozhodující hlas producent připravovaného muzikálu Robin Hood – Michal Kocourek. Láďa Korbel po verdiktu producenta v soutěži pokračovat nebude. Co mu soutěž přinesla, nebo naopak vzala?

„Vzalo mi to strašně málo – pár dnů volna v práci a pár hodin s mojí taneční partnerkou. Naopak mi to dalo obrovskou zkušenost a hodně přátel. Hodně jsme se sblížili a doufám, že se budeme s nimi potkávat.“

Rozhodování mezi Viktorem Poláškem a Láďou Korbelem nebylo opravdu jednoduché a bude ještě hůř. Potvrzuje to i skladatel Ondřej Soukup: „Zatím to bylo nejtěžší rozhodování, ale bude to čím dál tím horší.“ I pro režiséra Jána Ďurovčíka to bylo složité: „Rozhodování bylo hrozné, protože jsem nečekal, že to bude až tak těžké. Na jedné straně je dobrý herec a vynikající zpěvák a na druhé straně vysoký štíhlý kluk, který zpívá dobře, ale nemá hereckou průpravu.“ Gabriele Osvaldové se nezdál ani jeden z kluků jako typ Robina, ale Viktor jí přišel muzikálově nadanější. A proč Michal Kocourek nakonec vybral Viktora? „Připadal mi v tom celku komplexnější a vyrovnanější, cítil jsem v tom přirozenou energii.“

Diváci u televizních obrazovek i v rozjásaném barrandovském ateliéru měli možnost sledovat spojení zpěvu a tance v choreografiích, které soutěžícím téměř na míru ušil režisér Ján Ďurovčík. Aby to Robinové neměli jednoduché, soutěžní písně jim tentokrát vybrali sami tvůrci muzikálu. Z muzikálu Horečka sobotní noci jsme slyšeli hned dva hity – Night Fever a Staying Alive. Publikum rozpálily také písně Maniac z muzikálu Flash Dance nebo odvážně laděná choreografie písničky Big Black Man z legendárního Donaha!.

Již na začátku přímého přenosu překvapili Jána Ďurovčíka finalisté zpívanou gratulací k narozeninám – tím to ale zdaleka nekončilo. Na after-party v Solidní nejistotě pokračovala nejen oslava těch, kteří „přežili“ vyřazování, ale i veselí, spojené s oslavou narozenin obávaného „kata“. Ten dostal nejen dort od Marie Blahynkové (a její sestry), která se se soutěží již rozloučila, ale také další dárky od všech finalistů včetně trička, které vyjadřuje obdiv k zapálení pro projekt: Hlavní motiv tvoří nápis I love Hood.

Čtvrtý živý přenos talentové show Robin Hood – Cesta ke slávě uvidí diváci opět v neděli 18. dubna ve 20.00 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).