Hlavní navigace

Další dopravní domény přecházejí do vlastnictví mediální skupiny MAFRA

[Tisková zpráva] Mediální skupina MAFRA rozšířila skupinu dopravních domén českého internetu o akvizici internetových adres www.jizdnirad.cz a www.vlak-bus.cz. „Obě domény budou přesměrovány na hlavní server internetových jízdních řádů,“ řekl Jan Josef Kubíček, vedoucí portálových služeb iDNES.cz.

Sdílet

Mediální skupina MAFRA již dříve, k 1. září 2007, odkoupila od společnosti CHAPS internetové domény jizdnirady.cz a idos.cz a stala se tak jediným provozovatelem internetových stránek s kompletními jízdními řády pro Českou republiku.

„Server Jiznirady.cz se těší velké oblibě u návštěvníků, což potvrzují čísla návštěvnosti za měsíc říjen – 1 448 145 reálných uživatelů,“ dodal Kubíček s tím, že se tak díky spojení dopravních informací s největším zpravodajským serverem českého internetu zvyšuje i povědomí o službách veřejné dopravy.

Domény www.jizdnirad.cz a www.vlak-bus.cz získala mediální skupina MAFRA taktéž od společnosti CHAPS, která zůstává technologickým dodavatelem internetových jízdních řádů.

„Převod domén na nového vlastníka je součástí naší strategie soustředit se na vývoj dopravních aplikací, nikoliv na provozování webových stránek,“ potvrdil David Švingr z CHAPS spol. s r.o.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).