Hlavní navigace

Další novinka na mapách Atlasu – Amapy API!

[Tisková zpráva] Atlas nabídne na svých nových mapách (Amapy.cz) rozhraní pro vytvoření vlastní mapy známé jako API. To umožní uživatelům provádět s mapami opravdové divy. Pomocí API si budou moci uživatelé vložit na své stránky vlastní mapu, přidávat značky a dále jí upravovat dle vlastní potřeby.

Sdílet

Praha 29. ledna – Amapy.cz portálu Atlas přicházejí s novou službou API. Ta je určena především náročnějším uživatelům, kteří s její pomocí dokáží jednoduše a rychle vložit mapu na svůj web. Tím však možnosti API zdaleka nekončí. Tuto mapu lze totiž dále upravovat, vkládat do ní ikonky, vlastní značky a popisky, které se zobrazí v informačním okně, kdykoliv na ně kliknete myší. Pokud připravujete například průvodce vaším městem, můžete si na vloženou mapu umístit vlastní značky s vlastními informacemi nebo i fotografiemi zajímavých míst, které se ve vašem městě nacházejí..

Amapy API nabídnou i další sofistikované funkce, např. kreslení vektorových tras, podpora vícero kartografických souřadných systémů a široké možnosti ovládání a pohybování mapou, při kterých se uplatní všechny ovládací prvky myši. Amapy API dále nabídnou předpřipravené třídy pro vlastní ovládací prvky a značky. Samozřejmostí je optimalizace pro zobrazení ve všech běžných prohlížečích jako Internet Explorer, Firefox a Opera. Výkon Amapy API je vyladěn pro zobrazování velkého množství značek, takže se uživatelé nemusí obávat zpomalení svých stránek.

„Amapy jsou v současné době jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících služeb na internetu a spuštění služby Amapy API je toho jednoznačným důkazem. Možnost vložit si mapu na svůj web přivítá velké množství uživatelů od internetových nadšenců po firmy, které chtějí navést své zákazníky do své prodejny nebo kanceláře,“ dodává Veronika Vajdiaková, produktová manažerka služby Amapy.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).