Hlavní navigace

Další setkání dětí z dětských domovů s Hankou a Novou

[Tisková zpráva] Herečka ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 Lucie Černíková, moderátor Sportovních novin Václav Tittelbach a reportér pořadu 112 v ohrožení života Miroslav Vaňura zavítali v pátek 14. srpna 2009 do Zlenic na Benešovsku na letní soustředění dětí z dětských domovů, zapojených do projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou. Celoroční, charitativní, sportovně hudební projekt pořádají společně televize Nova a občanské sdružení Dětské domovy v pohybu. TV Nova je jeho generálním partnerem, tn.cz a nova cz hlavními mediálními partnery.

Sdílet

Praha 17. srpna 2009 – Bouřlivým pokřikem přivítalo tváře televize Nova na posledním turnusu letošního letního soustředění Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou v hotelu Hláska ve Zlenicích více než 50 dětí ze šesti dětských domovů – z Čeladné, Mostu, Chebu, Budišova nad Budišovkou, Staňkova a Melče. V úvodu odpoledne všechny hosty přivítala slavnostní přehlídka elitní jednotky Armády České republiky.

Děti předvedly hostům sestavy, které se naučily během pětidenního sportovního soustředění. Poté se s nimi herečka Lucie Černíková, moderátor Václav Tittelbach a reportér Miroslav Vaňura zúčastnili všech sportovních disciplín, zahráli si fotbal, pod dohledem vojáků stříleli na terč a házeli na dálku polystyrénovými letadýlky. Zástupci Českého červeného kříže je seznámili se zásadami první pomoci a malí záchranáři si mohli nově nabyté vědomosti alespoň nanečisto vyzkoušet za asistence reportéra Miroslava Vaňury. Páteční odpoledne, naplněné hudbou a sportem, vyvrcholilo rozdáním dárků, které všem zúčastněným věnovala TV Nova, a její tváře uspořádaly autogramiádu. V závěru dorazil i populární moderátor pořadu Rady ptáka Loskutáka Standa Berkovec, který předvedl motorkářskou exhibici, spojenou s instruktáží bezpečnosti silničního provozu.

Letní soustředění v rámci charitativní akce Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou se uskutečnilo od poloviny července do půli srpna. V pětidenních turnusech se v areálu zlenického hotelu Hláska vystřídalo 580 dětí z dětských domovů z celé České republiky, zapojených do projektu, u jehož zrodu stála známá cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová. Děti s ní a jejími kolegy nacvičují po celý rok sestavy aerobiku, hip hopu, orientálních tanců a od letoška nově i sestavu v kategorii muzikál. Tu s nimi trénují někdejší finalistky „nováckých“ pěveckých soutěží Česko hledá SuperStar a X-Factor Míša Nosková, Leona Černá a Tereza Zelinková. Letošní 2. ročník akce vyvrcholí v pražském listopadovém finále.