Hlavní navigace

Další světový úspěch WebNode.com: vítězství v prestižní soutěži Le Web 2008 v Paříži

[Tisková zpráva] Brno, 12. 12. 2008 - Ve středu 10. 12. 2008 získal systém WebNode.com další světové ocenění jako nejlepší internetový projekt roku 2008 na největší konferenci webových technologií v Evropě Le Web 2008. WebNode.com umožňuje vytvářet webové stránky zdarma bez nutnosti jakýchkoliv technických znalostí či programování.

Sdílet

Odborná porota, ve které zasedali světově nejuznávanější světoví blogeři (např. R.Scoble, M.Arrington) a top-manažeři významných IT společností (Microsoft, Google atd.), vybírala z 300 přihlášených projektů z celého světa. Do užšího finále postoupilo 30 internetových start upů. Firma Westcom, s.r.o., která systém WebNode.com vyvíjí, je vůbec první společností z České republiky, jejíž projekt dostal možnost se na konferenci představit.

„Ještě před vyhlášením oficiálních výsledků za mnou přišla více prezidentka společnosti Google Marissa Mayer a popřála mi k nejlepšímu projektu, který byl na konferenci představen, což je pro nás asi tím největším oceněním a potvrzením správného směru i motorem do další práce,“ uvedl Vít Vrba, ředitel společnosti Westcom.

Projekt WebNode.com byl spuštěn začátkem ledna 2008. V současné době má přes 200000 uživatelů z více než 80 zemí světa, především ze Spojených Států, Španělska a z Číny. Firma začátkem t.r. odstartovala projekt s kampaní: „Svůj web si teď může vytvořit i každá babička, za pár minut a zdarma!“ WebNode.com je světově ojedinělý systém k vytvoření a správě webu. Při jeho tvorbě totiž pracujete obdobně jednoduše a interaktivně jako při úpravě textů a grafiky ve Wordu.

V září t.r. získala ve firmě Westcom, s.r.o. 40% podíl švýcarská investiční společnost Centralway Holding AG, většinovým vlastníkem zůstal zakladatel firmy Vít Vrba. Vstupní know-how investiční společnosti se pohybuje v řádech desítek milionů korun.

Informace o projektu včetně návodu na vytvoření webu na www.webnode.cz

Westcom, s.r.o.
Společnost Westcom byla založena v roce 1998. Od svého vzniku se zabývá především zakázkovým vývojem informačních systémů v prostředí Internetu a Intranetu. Na počátku roku 2008 firma spustila ojedinělou službu Webnode.com, která je založena na technologii Web 2.0 a je poskytován zcela zdarma. Westcom je nejúspěšnější z inkubovaných firem Jihomoravského inovačního centra.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).