Hlavní navigace

DAMAGES – PAVUČINA MOCI

[Tisková zpráva] Slavný americký seriál DAMAGES – PAVUČINA MOCI, nahlížející do polosvěta newyorských advokátů, bude v říjnu uveden na kanálu AXN. Třináctidílné drama, oceněné čtyřmi cenami Emmy a Zlatým glóbem, vstoupí na obrazovky v úterý 6. října ve 21. 00. Premiéry proběhnou každé úterý, vždy po dvou epizodách. V hlavních rolích se představí Glenn Closeová, držitelka ceny Emmy za hlavní roli v seriálu, a Rose Byrneová.

Sdílet

Seriál se odehrává v prostředí špičkových právníků, kteří se na cestě za úspěchem nezastaví před ničím. Jedním z nich je slavná a vážená, ale zároveň mnohými nenáviděná a očerňovaná Patty Hewesová (Glenn Closeová). Ta spolu se svou asistentkou, inteligentní a ambiciózní Ellen Parsonsovou (Rose Byrneová), tvoří elitní dvojici, která jde navzdory všem překážkám za každou profesionální výzvou. Obě ženy však brzy stanou tváří v tvář mocnému a nebezpečnému muži, zkorumpovanému manažerovi a miliardáři Arthurovi Frobisherovi (Ted Danson). Ten je obviněn z finančních machinací, které mu přinesly pohádkový profit, jeho zaměstnance však přivedly na mizinu. Brzy začne být jasné, že z jejich divokého střetu nemůže vzejít nic dobrého. Není však jasné, kdo v tomto souboji nekalých praktik, ústrků, zastrašování a manipulací nakonec zvítězí.

Protagonistka seriálu Glenn Closeová vysvětlila, proč v něm přijala hlavní roli: „Na seriálu Damages – Pavučina moci mě nejvíc zaujala jeho genderová rovina. Podle mého názoru je na mocné muže a mocné ženy nahlíženo velmi rozdílným způsobem. Zatímco muži vládli po celá staletí, autoritativní a úspěšné ženy mnozí z nich dodnes chápou jako cosi nepatřičného.“

Glenn Closeová, jež byla za svůj výkon oceněna cenou Emmy a Zlatým glóbem, prozradila i další podrobnosti o své přípravě na roli Patty Hewesové. Předobrazem této nedůtklivé a energické ženy bylo údajně několik žen, které osobně potkala a jež dosáhly ve svých profesích absolutního vrcholu. Stalo se to díky jejich neústupnosti, chladnokrevnosti a cílevědomosti. Jednou z nich byla i právnička, jež se stala žalobcem Usámy bin Ládina a díky níž stanuli před soudem první teroristé, spojení s útokem na Světové obchodní centrum z 11. září 2001.

Kanál AXN, který je součástí společnosti Sony Picture Television, působí ve střední Evropě již šest let. Za zmíněné období si jej v tomto regionu předplatilo na 14 miliónů diváků. Jeho hlavním cílem je přinášet rozmanitou a dynamickou zábavu pro mladé i dospělé diváky. Vysílá populární seriály i oblíbené celovečerní filmy z produkce Sony Pictures i dalších studií.