Hlavní navigace

Dana Jurásková v diskusním pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] UPC Express TV - Téma Deníku: Kolik Čechů zabije prasečí chřipka?

Sdílet

Praha, 7 . 12. 2009. Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, je tentokrát ministryně zdravotnictví Dana Jurásková .

Prasečí chřipka v Česku udeřila naplno. Většina odborníků prosí občany, aby zachovali klid. Avšak další tvrdí, že žádné očkování už nám v tuto chvíli nepomůže. Kde je pravda? Na to se pokouší odpovědět v aktuálním vydání Tématu Deníku na UPC Express odpovědět ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. V pořadu mimo jiné přiznává , že epidemie prasečí chřipky u nás bude zabíjet dál. „Bohužel nemám dobrou zprávu. Epidemie bude kulminovat zhruba v polovině prosince a počty úmrtí teď porostou každým dnem… Řádově půjde o desítky lidí,“ odpovídá ministryně na otázku moderátora, šéfa domácí rubriky Deníku, Jana Kličky. Ministryně zdravotnictví zároveň nabádá lidi, aby se nenechali zmást některými výroky politiků i lékařů v médiích. Podle ní jsou všechny antivirotické prášky či vakcíny zcela v pořádku a pacientům nehrozí žádné nebezpečí.

Aktuální politický diskusní pořad Téma Deníku je vysílán od pondělka 7 .12 . 2009 do neděle 20. 12. 2009. Moderuje ho a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin.

Pořad je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při pondělní premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetové adrese http://www.you­tube.com/user/up­cexpress. Stopáž a periodicita pořadu jsou voleny tak, aby se s ním mohl seznámit skutečně každý zájemce a periodicita navíc dovoluje moderátorovi volit závažnější a přitom stále aktuální téma.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, který aktuálně vysílá v centrální pražské variantě a v sedmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.