Hlavní navigace

Dana Morávková na operačním sále

[Tisková zpráva] Další z hereckých hvězd nejoblíbenějšího seriálu současnosti z lékařského prostředí Ordinace v růžové zahradě 2 herečka Dana Morávková si byla svou seriálovou profesi kardiochirurga vyzkoušet na vlastní kůži.

Sdílet

Praha, 15. března 2010 – Ředitelka kamenické nemocnice MUDr. Zdena Tichá, kterou v nejsledovanějším seriálu současnosti Ordinace v růžové zahradě 2 představuje herečka Dana Morávková, si vyzkoušela svou profesi kardiochirurga a cévaře na vlastní kůži a zavítala na oddělení Kardiochirurgické kliniky v nemocnici v Praze Motole.

Pod dohledem přednosty oddělení doc. MUDr. Marka Šetiny CSc se seznámila s chodem oddělení, dozvěděla se různé zajímavosti jako například, že operace srdce trvá cca 3–4 hodiny, že na oddělení jsou převážně mužští pacienti, apod. Poté navštívila lůžkovou část Jednotky intermediální péče, místnost kde se provádí echokardiologické vyšetření, a také oddělení JIP Kardiovaskulární chirurgie.

Nakonec se podívala na operační sál, kde právě probíhala operace srdečního bypassu. Dana Morávková k návštěvě kardiochirurgie dodává: “Byl to úžasný zážitek! Možnost vidět na vlastní oči práci lékařů při operaci srdce, prohlédnout si celé oddělení, navštívit pacienty.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).