Hlavní navigace

Daně z příjmů přilákaly rekordní počet podnikatelů na internet

[Tisková zpráva] Praha, 21. března 2006 – Oficiální portál pro podnikatele BusinessInfo.cz se může pochlubit další rekordní návštěvností. V únoru zaznamenal téměř 170 tisíc návštěv, což je zhruba pětkrát více, než ve stejném období roku 2005. Podnikatele v únoru a březnu lákají zejména informace o daních z příjmů.

Sdílet

Redakce portálu BusinessInfo.cz již tradičně připravila přehlednou přílohu, která se výhradně věnuje daním z příjmů. Podnikatelé tak na jednom místě naleznou veškeré potřebné informace. Přílohu denně navštěvuje přibližně 6 000 uživatelů. Kromě praktických textů a návodů zde podnikatelé naleznou také garantovaný on-line formulář právě pro podání přiznání k dani z příjmů. Formulář lze vyplnit v bezplatné aplikaci 602XML Filler, která umožňuje pohodlné online i offline vyplňování, přesný tisk i převod do PDF.

„O tento formulář mají naši uživatelé veliký zájem. Již na začátku roku se na něj dotazovali, a proto jsem rád, že se i přes drobné komplikace na portálu BusinessInfo.cz objevil,“ říká Ivan Svoboda, koordinátor projektu BusinessInfo.cz.

Kromě daně z příjmu mohou podnikatelé využít i další formuláře. V aplikaci Interaktivní formuláře je k dispozici například žádost o výpis z rejstříku trestů, Přiznání k dani z přidané hodnoty, Ohlášení živnosti či Přiznání k dani z nemovitosti. „Máme v plánu doplnit aplikaci i o další formuláře, některé jsou dokonce již připravené, pouze čekáme na garanci příslušných úřadů. Nechceme na portálu umisťovat formuláře, které garanci nemají. Věřím, že příslušné úřady vyslyší přání podnikatelů a připravené formuláře odsouhlasí,“ doplňuje Svoboda.

Portál BusinessInfo.cz patří k portálům, které se snaží o maximální přístupnost stránek.

„Při veškerých úpravách myslíme na postižené spoluobčany. I mezi nimi jsou podnikatelé a internet je pro ně mnohdy nejdůležitějším komunikačním prostředkem. Tento postup se nám vyplatil, protože dodržování pravidel o přístupnosti webu se výrazně odráží v rostoucí návštěvnosti,“ říká Radek Ježdík, člen projektového týmu portálu. Oproti únoru minulého roku, kdy ještě portál neodpovídal pravidlům o přístupnosti webu, se za rok návštěvnost zvýšila na zhruba pětinásobek.

Portál BusinessInfo.cz je oficiálním zdrojem informací pro podnikatele. Gestorem projektu je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO), koordinací a realizací je pověřena národní proexportní agentura CzechTrade, příspěvková organizace MPO.

Portál BusinessInfo.cz se letos zapojil rovněž do projektu Březen – měsíc internetu. Hlavními partnery 9. ročníku BMI jsou Česká pošta a GRISOFT, vzhledem k tematickému zaměření 9. ročníku BMI na e-government poskytují záštitu a podporu předseda vlády a Úřad vlády České republiky, Ministerstvo financí, Ministerstvo informatiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo spravedlnosti, Ministerstvo vnitra a portál BusinessInfo.cz. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a časopis Egovernment, odborným partnerem FORInternet.