Hlavní navigace

Dannyho parťáci, Oheň a Hranice

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 29. května se od 20.15 na Prima COOL představí Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro a Donald Sutherland v dramatickém snímku Oheň. Dva bratři kráčejí ve stopách svého slavného otce požárníka, kterého stálo povolání život. Různé povahy sourozenců však časem vedou k tomu, že jeden z bratrů opustí elitní jednotku, aby pomáhal detektivovi.

Sdílet

Ten vyšetřuje záhadnou sérii požárů se stejným žhářským pachatelem. Scénárista filmu byl hasičem a příběh je inspirován smrtí jeho kolegy, který zemřel při jednom z požárů. Většina z komparzistů ve filmu jsou pak skuteční chicagští hasiči.

Kriminální drama Hranice je dalším sobotním COOL movie. Začne se odehrávat v sobotu od 22.45 hod. Charlie Smith se přestěhuje s rodinou blízko k mexickým hranicím a nastoupí u pohraniční stráže. Když se zaplete do nelegálního převádění lidí přes hranice, uvědomí si, že tuhle životní cestu nastoupit nechtěl, a pokusí se vzniklé škody aspoň částečně napravit. V hlavní roli snímku z roku 1982 se objeví Jack Nicholson.

NEDĚLE – V neděli čeká od 20.15 hod na diváky COOL movies nebezpečně silná koncentrace hereckých hvězd ve filmu Dannyho parťáci. Banda profesionálních zlodějů se rozhodne ukrást desítky milionů hned ze tří lasvegaských kasin najednou. Dokonalý zločin žádá promyšlení každičkého detailu a bezchybné naplánování. Nikdo z jedenácti členů skupiny nesmí ve svém úkolu zklamat. Snímek Dannyho parťáci, inspirovaný filmem z 60. let, se může chlubit jedinečným hereckým obsazením. Mezi jeho největší hvězdy patří George Clooney, Brad Pitt, Julia Robertsová, Matt Damon, Andy Garcie či Elliot Gould.

Francouzské drama Ve tvých snech bude v neděli od 22.25 hod vyprávět příběh mladého autora hiphopových textů Ixeho. Tomu se naskytne jedinečná příležitost spolupracovat s hiphopovou hvězdou. Pro kluka z ulice však není cesta k závratné slávě vůbec jednoduchá. Je lepší velká kariéra se zajištěnou budoucností, nebo život v chudobě, ale se zachováním rovných zad a tvůrčí svobody? Film svým obsahem vzdáleně připomíná slavnou 8. míli s Eminemem. Tentokrát se ale představí francouzská černošská hudební hvězda Disiz La Pest.