Hlavní navigace

Daňový duch času: Nejhledanější české dotazy na téma daní

[Tisková zpráva] Březen je měsícem, kdy většinu daňových poplatníků čeká vyplnění a odevzdání daňového přiznání. Jak se březnové daňové „šílenství“ odráží v prostředí vyhledávání českých uživatelů na Googlu?

Sdílet

Mnohé prozradí už žebříček nejhledanějších daní za první čtvrtletí letošního roku. Největší zájem byl o daň z nemovitosti, která dokonce předběhla „nejpopulárnější“ daň z příjmu. Dá se předpokládat, že stále více Čechů se stává vlastníky nemovitosti. Pomyslnou bronzovou příčku obsadilo daňové přiznání, které se v žebříčku s blížícím se koncem března posune pravděpodobně na ještě vyšší příčky. Češi hledali informace i o ekologické, silniční, dědické či darovací dani. Dokonce i ne moc oblíbený „finanční úřad“ se dostal do první desítky, v žebříčku skončil na osmém místě. Desátou pozici obsadila v politice často diskutovaná rovná daň.

Nejhledanější daňové dotazy v roce 2010 (leden-březen)

 1. Daň z nemovitosti
 2. Daň z příjmu
 3. Daňové přiznání
 4. Ekologická daň
 5. Silniční daň
 6. Dědická daň
 7. Darovací daň
 8. Finanční úřad
 9. Daně
 10. Rovná daň

Kterou daň v březnu vyšvihli vyhledávající na první příčku největších skokanů? Překvapivě zvítězila ekologická daň, následovaná již zmíněnou nejhledanější daní z nemovitosti. Zájem je samozřejmě i o různé slevy na dani a možné odečty ze základu daně.

Největší skokani v březnu 2010

 1. Ekologická daň
 2. Daň z nemovitosti
 3. Výpočet daně
 4. Silniční daň
 5. Sleva na daň
 6. Darovací daň
 7. Výpočet daně hypotéka
 8. Důchodce odečitatelná daň
 9. Paušální daň
 10. Daň 2010 výměr

O jaké položky spojené s daňovým přiznáním se v březnu 2010 lidé zajímali nejvíce? Uživatelé si chtějí podání co nejvíce zjednodušit, takže hledají nejen formulář, vzor, tiskopis, ale také možnost, jak vyplnit přiznání online nebo jak správně zaokrouhlovat. Žebříček daňových skokanů uzavírá daňové přiznání ve spojení se sociální sítí Facebook.

Skokani v oblasti „daňového přiznání“ (březen 2010)

 1. Daňové přiznání
 2. Daňové přiznání formulář
 3. Daňové přiznání 2010
 4. Daňové přiznání online
 5. Podání daňového přiznání
 6. Daňové přiznání zaokrouhlování
 7. Interaktivní daňové přiznání
 8. Vzor daňového přiznání
 9. Daňové přiznání tiskopis
 10. Daňové přiznání facebook

Informace o nejhledanějších výrazech a vývoji hledání najdete v aplikaci Trendy Google a v aplikaci Statistiky Vyhledávání (Insights for search). Více informací k žebříčkům z Google.cz v sekci „Zeitgeist“ v media centru pro české novináře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).