Hlavní navigace

Dánská TDC spustila službu IPTV na technologii Alcatel-Lucent

[Tisková zpráva] Praha, 7. března 2007 – Vedoucí dánský telekomunikační a televizní operator TDS spustil službu IPTV provozovanou pod názvem TDS TV s celostátním pokrytím cca 1,6 milionu domácností. Technologii pro tento největší a nejmodernější dánský projekt v oblasti interaktivních televizních sítí dodala společnost Alcatel-Lucent a opět potvrdila svoji roli světového lídra v oblasti IPTV.

Sdílet

Pro konvergované řešení společnosti Alcatel-Lucent na platformě Microsoft IPTV Edition se TDC rozhodla v roce 2006, a zařadila se tak k přibližně jednomu stu světových operátorů, kteří pro přenos televizního signálu, videa a hudby zvolili služby a technologie Alcatel-Lucent.

Uživatelé TDC TV budou moci využívat nejbohatší nabídky zábavy prostřednictvím širokopásmového přístupu k 35 televizním kanálům, elektronickému TV programu, tzv. EPG, digitálnímu rekordéru s možností pozastavení obrazu a více než dvěma stovkám filmových titulů dostupných ke stažení jako “video on demand”. Nově spuštěná síť je technicky připravena i pro technologii televize s vysokým rozlišením, zkráceně zvané HDTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).