Hlavní navigace

Dárkový certifikát na dovolenou – oblíbený dárek na poslední chvíli

[Tisková zpráva] S blížícími se vánočními svátky si mnoho lidí láme hlavu s výběrem toho nejvhodnějšího dárku pro své blízké. Jednou z velmi oblíbených a stále častěji využívaných možností mezi Čechy je dárkový certifikát na dovolenou.

Sdílet

Například u INVIA.CZ, největšího online prodejce dovolených na českém trhu, si za dva prosincové týdny objednali klienti dárkové certifikáty v hodnotě 1,4 milionu korun, kdy průměrná cena certifikátu činila 12 tisíc korun.

Vedle jednotlivců, kteří chtějí zájezdem potěšit své blízké, kupují dárkové certifikáty na dovolené i společnosti, které je následně věnují svým zaměstnancům jako vánoční benefit.

Obdarovaný pak může dárkový poukaz uplatnit při výběru z více než 17 000 nabídek zájezdů od 200 CK, nákupu letenek a dalších služeb poskytovaných INVIA.CZ

„Při zavedení certifikátů do prodeje jsme ani nečekali, že se stanou takovým hitem. Lidé ale chápou tyto certifikáty jako báječnou příležitost, jak potěšit své blízké, aniž by se vystavovali riziku, že dárek nebude podle jejich představ. Svědčí o tom i fakt, že téměř sto procent poukazů je do půl roku využito. Průměrná cena zájezdu při uplatnění certifikátů se pohybuje kolem 32 tisíc korun,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel INVIA.CZ.