Hlavní navigace

„DARUJ HRAČKU S ČESKÝM ROZHLASEM“ SE OPĚT ROZJÍŽDÍ

[Tisková zpráva] Od soboty 28. listopadu až do 14. prosince 2009 mohou lidé přispět do sbírky „Daruj hračku s Českým rozhlasem“ a obdarovat tak handicapované děti z celé republiky. Český rozhlas ve spolupráci se společností Tango Havlíčkův Brod, v.o.s. pořádá letos již jedenáctý ročník sbírky.

Sdílet

Na stránkách www.rozhlas.cz/hrac­ky jsou k dispozici seznamy konkrétních dětských přání z nichž lze vybírat, do 14. prosince budou připraveni ve vestibulu budovy Českého rozhlasu v Římské 13, Praha 2, studenti, kteří dárky vybírají a třídí. Díky webové kameře na adrese www.rozhlas.cz/hrac­ky mohou pak všichni sledovat vše, co se kolem sbírky aktuálně děje.

Do sbírky se zapojilo také regionální studio Český rozhlas Plzeň – sbírka se uskuteční v budově Českého rozhlasu Plzeň (náměstí Míru 10, Plzeň – Bory) od 30. 11. do 6. 12. 2009 vždy mezi 8.00 a 18.00 hodinou.

Dárky, shromážděné v Plzni, letos zůstanou zčásti v regionu a budou směřovat do plzeňského dětského domova Domino. Na Štědrý večer tam udělají radost především těm z dětí, které se na Vánoce nedostanou do svých rodin. Zástupci dětského domova si je převezmou po ukončení plzeňské sbírky, v pondělí 7. prosince ve 14.30 hodin.

Všechny ostatní vybrané dárky pak poputují do Havlíčkova Brodu, kde se následně roztřídí a připraví k předání podle jednotlivých dětských přání. 18. prosince 2009 na slavnostním galaprogramu v KD Ostrov v Havlíčkově Brodě budou předány zástupcům jednotlivých domovů, ústavů i stacionářů. Akci doprovodí bohatý kulturní program, kterého se zúčastní i děti z uvedených zařízení.

Děkujeme všem, kteří se sbírky Českého rozhlasu a společnosti TANGO Havlíčkův Brod zúčastní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).