Hlavní navigace

Daruj krev s Českým rozhlasem již po čtyřiačtyřicáté

[Tisková zpráva] Tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem se již po čtyřiačtyřicáté uskuteční ve středu 15. března 2006 od 8.00 do 18.00 hodin v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě 12 a také v dalších regionech ČR. Každý dárce obdrží zdarma jako dárek dvě vstupenky na Koncert pro dárce krve. K akci se připojují regionální stanice Českého rozhlasu - Český rozhlas Plzeň, Brno, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, České Budějovice a Český rozhlas Region, Vysočina.

Sdílet

Odběry probíhají na transfúzních stanicích v Brně, Zlíně, Olomouci, Šumperku, Hradci Králové, Třebíči, Plzni, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci, Písku, Pardubicích a Svitavách.

Akce Daruj krev s Českým rozhlasem se koná čtyřikrát ročně a životadárnou tekutinu při ní přichází darovat kolem 1100 občanů. Smyslem celé akce je popularizace dárcovství krve, které mají transfúzní stanice stále nedostatek. Účelem akce je v neposlední řadě i získání nových dárců, což se organizováním hromadných odběrů s Českým rozhlasem daří naplňovat.

Každý dárce obdrží zdarma dvě vstupenky na Koncert pro dárce krve, který pořádá Český rozhlas ve spolupráci s Obecním domem ve čtvrtek 20. dubna 2006 od 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Účinkovat bude Symfonický orchestr Českého rozhlasu v čele s dirigentem Radomilem Eliškou a sólisty Petrem Zdvihalem (housle) a Pavlem Ludvíkem (violoncello). Dárci krve a účastníci koncertu se mohou těšit na Brahmsův Dvojkoncert pro housle a violoncello op. 102 a Symfonii č.5 e moll op. 64 Petra Iljiče Čajkovského.

O průběhu akce budou po celý den informovat stanice Českého rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).