Hlavní navigace

Daruj krev s Českým rozhlasem již po pětačtyřicáté

[Tisková zpráva] Tradiční akce Daruj krev s Českým rozhlasem se již po pětačtyřicáté uskuteční ve středu 13. září 2006 od 8.00 do 15.00 hodin v budově Českého rozhlasu na Vinohradské třídě 12 a také v dalších regionech České republiky.

Sdílet

Každý dárce, který přijde darovat krev do budovy ČRo na Vinohradské 12, obdrží zdarma poukázku v hodnotě 300,– Kč od agentury Slůně – Svět jazyků, kterou lze využít na překladatelské služby nebo na kurzy cizích jazyků. K akci se připojují také regionální stanice Českého rozhlasu – Český rozhlas Brno, Plzeň, Olomouc, Pardubice, České Budějovice, Sever a ČRo Region, Vysočina.

Odběry budou probíhat na transfúzních stanicích v Jihlavě, Brně, Zlíně, Plzni, Olomouci, Šumperku, Pardubicích, Svitavách, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a v Teplicích.

Smyslem akce Daruj krev s Českým rozhlasem je popularizace dárcovství krve, které mají transfúzní stanice stále nedostatek. Účelem této akce je v neposlední řadě i získání nových dárců, což se organizováním hromadných odběrů s Českým rozhlasem daří naplňovat.

O průběhu akce budou po celý den informovat stanice Českého rozhlasu.

Český rozhlas děkuje za podporu těmto dalším sponzorům: Čeroz Frucht s.r.o. Nehvizdy, Ekofrukt Slaný spol.s.r.o., Pekárna a cukrárna U Křížů, Vydavatelství Burda a Linea Nivnice, a.s. 100% štávy Hello.