Hlavní navigace

Daruj krev s Českým rozhlasem již po sedmačtyřicáté

[Tisková zpráva] Ve středu 14. března 2007 se v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem a Fakultním transfuzním oddělením VFN Praha uskuteční již 47. odběr krve. Tentokrát však nebudou pražští dárci krve směřovat do budovy Českého rozhlasu, ale nově na transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, pavilon G, U Nemocnice 2, 120 00 Praha 2. Na všechny dárce, kteří přijdou 14. března darovat krev, čeká dárek v podobě vstupenek na Koncert pro dárce krve, který se uskuteční na začátku dubna.

Sdílet

Důvodem změny místa akce „Daruj krev s Českým rozhlasem“ je skutečnost, že starý odběrový vůz, který léta sloužil právě pro účely odběrů krve před budovou Českého rozhlasu, již dosloužil, a je tak nezbytné nadále krev odebírat v prostorách transfuzní stanice.

K akci Daruj krev s Českým rozhlasem se připojí regionální stanice Českého rozhlasu: České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Hradec Králové, Brno, Pardubice a také Český rozhlas Region, Vysočina. Odběry probíhají na transfuzních stanicích: v Plzni, Hradci Králové, Třebíči, Pardubicích, Svitavách, Brně, Zlíně, Olomouci, Českých Budějovicích, Jindřichově Hradci a také v Šumperku.

V Praze mohou lidé přicházet do budovy Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí, U Nemocnice 2, 120 00 Praha 2, od 8.00 do 17.00 hodin. Tentokrát zde na každého z dárců čekají dvě vstupenky na koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu, který se bude konat dne 4. dubna 2007 v Národním domě na Vinohradech. Český rozhlas chce tímto způsobem poděkovat dárcům, kteří bezplatně darují tak životadárnou tekutinu, jakou krev beze sporu je.

O průběhu akce budou informovat po celý den stanice Českého rozhlasu.