Hlavní navigace

Daruj krev s Českým rozhlasem – jubilejní 50. odběr

[Tisková zpráva] Ve středu 12. prosince 2007 se v rámci akce Daruj krev s Českým rozhlasem a Fakultním transfuzním oddělením VFN Praha uskuteční jubilejní 50. odběr krve.

Sdílet

„I když se jedná již o 50. odběr krve s Českým rozhlasem, význam tohoto projektu neupadá, právě naopak. Pravidelné odběry krve jsou důležité zejména proto, že dárcovská populace v České republice stárne. Cílem těchto organizovaných odběrů je omladit základnu dobrovolných dárců krve a získat nové dárce,“ říká primářka Fakultního transfuzního oddělení VFN Praha MUDr. Daniela Dušková.

K akci Daruj krev s Českým rozhlasem se připojí regionální stanice Českého rozhlasu: Plzeň, Olomouc, Hradec Králové, Brno, Pardubice a také Český rozhlas Region, Vysočina. Odběry probíhají na transfuzních stanicích: v Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Svitavách, Brně, Zlíně, Olomouci, Přerově a také v Jihlavě. V Praze bude pro dárce krve otevřeno transfuzní oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí od 8.00 do 20.00 hodin. Pro každého dárce tentokráte Český rozhlas připravil malý dárek.

O průběhu akce budou informovat po celý den stanice Českého rozhlasu.