Hlavní navigace

Data Íslandia uvádí platformu Data Scooter pro bezpečný a úsporný fyzický přenos dat

[Tisková zpráva] Řešení umožňuje snadný přenos petabajtů dat do islandské archivační centrály v souladu s regulačními požadavky a za 10% náklady ve srovnání s MPLS sítěmi

Sdílet

V Praze dne 21. dubna 2008 — Data Íslandia, mezinárodní dodavatel služeb pro řízení dlouhodobých rizik a dalších byznys služeb spojených s archivací dat a ochranou digitálních záznamů a materiálů, dnes ohlásila, že je k okamžité dispozici její převratné řešení Data Íslandia Data Scooter. „Skútr“ je mobilní úložná platforma založená na Content Archive Platform společnosti Hitachi Data Systems a umožňuje bezpečný fyzický přenos petabajtů dat mezi lokalitami. Snadno ovladatelné řešení se dodává se třemi různými velikostmi paměti až do jednoho petabajtu.

Data Scooter je světově první, jedinečné řešení, které poskytuje bezpečné a velmi úsporné prostředky pro rychlý přenos velkých objemů dat z mnoha datových center do své islandské archivační centrály pro správu archivačních storage systémů s provozem, který stoprocentně bere ohled na životní prostředí. Centrála je kompletně poháněna geotermální a vodní energií, takže služby Data Íslandia jsou „nejzelenější“ na světě. Nízké náklady na nemovitosti a telekomunikace na Islandu pak umožňují Data Íslandia převést tyto úspory i na své zákazníky.

Zákazníci s větším počtem datových center mohou snadno až 70 % celkového objemu svých dat, zejména zřídka používaná data, která jsou uchovávána pro regulační nebo firemní účely, archivovat v islandské centrále Data Íslandia, jejíž uhlíkové hospodářství je zcela neutrální. Data jsou při přenosu odpovídajícím způsobem zabezpečena v plném souladu s regulacemi a standardy schválenými zákazníkem. Přenášeny jsou pouze kopie dat – originální data nejsou smazána dříve, než Data Scooter úspěšně dokončí jejich uložení na Islandu a jejich správnost není ověřena zákazníkem. Informace archivované u Data Íslandia je možné vybavit z archivu během několika vteřin prostřednictvím podmořských kabelů z optických vláken.

Data Scooter lze také využít pro bezpečný přenos specifických projektových dat do produkčních zařízení a mezi spolupracujícími lokalitami. Zrychlí se tím harmonogramy práce a vylepší se pracovní toky.

„Jde o velmi jednoduché řešení letitého problému, které však skutečně funguje,“ vysvětluje Sol Squire, výkonný ředitel Data Íslandia. „Správa velkého objemu dat je složitým problémem a archivace se prostě nedá dělat po síti. Je to jako kdybyste chtěli protlačit grapefruit zahradní hadicí. Když chtěla v minulosti IT oddělení fyzicky přemístit svá archivovaná data, musela se spoléhat na staré servery a velké množství plastikových obalů s bublinkami – byl to riskantní a nákladný proces. Nyní jim můžeme nabídnout bezpečné řešení, které využívá nejlepší storage technologie k zajištění datové integrity za 10 % nákladů potřebných k přenosu dat přes MPLS sítě.“